تهران، بهشتی، میدان تختی
شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00

10 امپراتوری چین و قویترین سلسله چین + عکس

امپراطور چین Qin Shihuang
چکیده این مطلب:

قدرتمندرین امپراتوری چین کیست و 10 تا از بزرگترین پادشاهان چین باستان + عکس در بهروزسیر | برای مشاهده قویترین سلسه امپراطوری چین و حکومت ….

نویسنده: منتشر شده در: 19 آگوست 2022 11,732 بازدید

امپراتوری چین در شرق آسیا بسیار معروف و قدمت باستانی دارد. در دوران مختلف تاریخ، امپراتوری های زیادی در کشور چین یکی پس از دیگری بر این سرزمین حکومت می کردند. این حاکمان باستانی از قدرت و استبداد زیادی برخوردار بودند. برخی از آنها بی رحمانه به سرزمین های مختلف، حمله ور می شدند و برخی دیگر، صلح طلب بودند. به همین دلیل، کشور چین، مرکز وقایع تاریخی جذاب، شنیدنی و بسیار شگفت انگیز است.

با ویزای چین می توانید به این سرزمین سفر کنید و از نزدیک با بناها، مکان ها و آثار تاریخی چین آشنا شوید که در طول تاریخ چین باستان، مرکز حکمرانی امپراتوری های مختلف بوده است. در این مطلب شما را با ۱۰ نفر از قدرتمندترین امپراطور چین آشنا می کنیم. با بهروزسیر همراه باشید.

 اسامی ۱۰ نفر از قدرتمندترین امپراطور چین

  1. Qin Shihuang (秦始皇)
  2. Han Wudi (汉武帝)
  3. Han Guangwudi (汉光武帝)
  4. Tang Taizong (唐太宗)
  5. Tang Xuanzong (唐玄宗)
  6. Song Taizhu (宋太主)
  7. Ming Chengzu (明成主)
  8. Emperor Kangxi (康熙大帝)
  9. Emperor Yongzheng (雍正大帝)
  10. Emperor Qianlong (乾隆大帝)

امپراتور چین Qin Shihuang

مطالب بسیاری را می توان در مورد امپراتوری چین Qin Shihuang بیان کرده اند. این امپراطور برای اولین بار در تاریخ کشور چین، دولت‌های مختلف را تحت یک حکومت واحد، سازماندهی کرد. دیوار چین به دستور این امپراتور ساخته شد و همچنین تشکیل ارتش سرخ را نیز او دستور داد. در نتیجه اقدامات این امپراطور است که چین، سالانه میلیاردها دلار از طریق صنعت گردشگری کسب می کند.

علی رغم این دو اقدام بسیار مفید، امپراطور Qin Shihuang به شدت برای فتح مناطق مختلف، فرمان جنگ صادر می کرد. او جنایات عظیمی را در دوران حکمرانی خود مرتکب شد. این امپراطور به شدت مستبد بود. دو زمان حکومت امپراطوری Qin Shihuang بسیاری از تغییرات فرهنگی و سیاسی در شرق آسیا به وجود آمد.

امپراتوری چین Qin Shihuang

امپراتوری چین Qin Shihuang

امپراتور چین Han Wudi

 امپراتور Han Wudi در حقیقت، هفتمین امپراتوری چین از سلسله هان به شمار می رود. قبل از اینکه او به سلطنت برسد، سلسله هان، تحت رهبری امپراتور مون و جینگ، پایدار بود. امپراطور Han Wudi در سن پانزده سالگی به تاج و تخت رسید. همه چیز برای امپراتوری او مهیا بود؛ او توانست به عنوان یک مدیر، طرح توسعه چین و متمرکز سازی مراکز زیادی را ارائه کند.

در دوران حکومت او، ادبیات و موسیقی به سرعت رونق پیدا کرد و راه ها برای ارتباط با اروپا هموار شد. در اوج سلطنت امپراطور Han Wudi ارتباط کشور چین با اوراسیا گسترش یافت. در تاریخ کشور چین، دوران امپراتوری Han Wudi ، یکی از بزرگترین و قدرتمندترین امپراطور چین به شمار می رود که حتی با امپراتوری روم در اروپا مقایسه می شود.

امپراطور چین Han Wudi

امپراطور چین Han Wudi

امپراطور چین Han Guangwudi

 اگرچه در تاریخ امپراتوری چین، کمتر به نام امپراتور Han Guangwudi برخورد می کنید اما او نیز یکی از پادشاهان چین باستان به شمار می رود. در زمان حکومت او، اتفاق شگفت‌آوری در قلمرو او رخ نداد. تاریخ، امپراطور Han Guangwudi را بسیار صلح طلب معرفی می کند. مقارن با سلسله هان، برخی از موفقیت های نظامی در دوره امپراتوری Han Guangwudi حاصل شد. در دورانی که این امپراتور حکومت می کرد، چند کودتا در مکان های مختلف رخ داد که کمتر در تاریخ به آن پرداخته شده است.

امپراطور چین Han Guangwudi

امپراطور چین Han Guangwudi

امپراطور چین Tang Taizong

Tang Taizong، دومین امپراتوری چین در سلسله تانگ به راحتی به تاج و تخت نرسید. دومین پسر بنیان گذار سلسله تانگ گائو، یک شخصیت کلیدی در قیام خونین داشت که توانست سلسله سویی را برکنار کرده و بر سر به دست آوردن قدرت با برادر خود نیز مخالفت کند. سرانجام، Tang Taizong، برادر خود را به قتل رساند و خود به تخت امپراتوری تکیه زد.

امپراطور چین TangTaizong

امپراطور چین TangTaizong

امپراتور چین Tang Xuanzong

Tang Xuanzong، به امپراتور مینگ نیز شهرت دارد؛ او هفتمین امپراتوری چین در سلسله تانگ می باشد. Tang Xuanzong در نوجوانی در مبارزات زیادی شرکت کرد و توانست افراد زیادی را نجات دهد. او از تمام نبردها جان سالم به در برد و سرانجام توانست حکومت خود را در اوج قدرت در چانگ آن تشکیل دهد.

امپراطور چین Tang Xuanzong

امپراطور چین Tang Xuanzong

امپراتور چین Song Taizhu

Song Taizhu، سلسله سونگ را پایه گذاری کرد. پس از فروپاشی سلسله تانگ، او مجدداً به چین پیوست. قلمرو او به چندین قسمت تقسیم شد. او یک امپراطور چین قوی و حرفه ای، آشنا به هنرهای رزمی بود. سربازان او همیشه تلاش می کردند که تخت و فرمانروایی را از او بربایند. در دوران حکومت Song Taizhu، موفقیت های نظامی زیادی به چین بازگشت و سلسله سونگ، قدرت یافت.

امپراطور چین Song Taizhu

امپراطور چین Song Taizhu

امپراطور چین Ming Chengzu

دوران امپراتوری Ming Chengzu، کمی بحث برانگیز است. او حکومت را از گذشتگان خود به ارث برد. Ming Chengzu یک فرد بی رحم و خشن در کشور چین بود و رفتار سختگیرانه ای را با دشمنان خود و اسیران جنگ داشت. در زمان حکومت او، دستوراتی برای اعدام مخالفان سیاسی صادر میشد که در حقیقت، خشونت او را ثابت می کرد.

امپراطور چین Kangxi

طولانی ترین دوران امپراتوری چین متعلق به Kangxi است. او توانست 61 سال بر قلمرو خود حکومت کند. Kangxi، چهارمین امپراتور سلسله کینگ به شمار می رود. در زمان امپراتوری این فرد، ارتباطات و شورش ها گسترش یافتند اما او توانست همه را سرکوب کند.

امپراتور چین Yongzheng

Yongzheng، پنجمین امپراتوری چین در سلسله کینگ است. دوران حکومت او بسیار خونبار و سیاه بود. Yongzheng به عنوان یک هیولای قدرتمند، به تصویر کشده شده است؛ او برادرانش را به قتل رساند تا حکومت خود را گسترش دهد! او مانند پدرش، مستبد و خونخوار بود. در دوران Yongzheng، فساد مالی و سیاست های دَدمنشانه، افزایش یافت.

امپراطور چین Qianlong

در دوران امپراتوری چین، Qianlong یک پادشاه صلح طلب بود که توانست حدود 60 سال در کشور چین حکومت کند. او به فرهنگ و هنر علاقه زیادی داشت به طوری که در سفرهای متعدد خود، هنرهای نقاشی، موسیقی و خطاطی را دنبال می کرد. او همچنین به پیروان بودا در تبت نیز اهمیت می داد. او در سال های 1735 تا 1769 در چین حکومت می کرد.

بزرگترین امپراتوری چین چه بود؟

امپراتوری چند قومیتی چینگ تقریباً سه قرن دوام آورد و پایگاه سرزمینی چین مدرن را گردآوری کرد. این بزرگترین سلسله امپراتوری در تاریخ چین و در سال 1790 چهارمین امپراتوری بزرگ در تاریخ جهان از نظر وسعت قلمرو بود.

چین چند امپراتور داشت؟

تاریخ چین به طور کلی بر اساس سلسله ای ارائه می شود که حاکمان باستانی آن دوره به آن تعلق داشتند. از افتتاح آن در ج. 2070 قبل از میلاد تا زمان کناره گیری آخرین امپراتور خود در سال 1912، چین توسط یک سلسله 13 سلسله متوالی اداره می شد.

چرا امپراتوری چین سقوط کرد؟

چین زمانی یک امپراتوری قوی و با ثبات بود، اما افول خود را در دهه 1500 آغاز کرد و تا زمان مدرن ادامه یافت. علت این امر دلایل عمده ای مانند امتناع از تجارت، قیام علیه کنترل خارجی و تأثیر تغییر سلطنت به دموکراسی بود .

تماس بگیرید