شنبه - چهارشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

10 امپراتور بزرگ در کشور چین

امپراتور-Han-Guangwudi-بهروزسیر
چکیده این مطلب:

کشور چین در شرق آسیا یکی از بزرگترین امپراتورها را در خود جای داده است. در دوران مختلف تاریخ، امپراتوری های زیادی در کشور چین ….

نویسنده: بهروزسیر منتشر شده در: 19 می 2019 875 بازدید

10-امپراتور-بزرگ-در-کشور-چین-بهروزسیر

کشور چین در شرق آسیا یکی از بزرگترین امپراتورها را در خود جای داده است. در دوران مختلف تاریخ، امپراتوری های زیادی در کشور چین یکی پس از دیگری بر این سرزمین حکومت می کردند. این حاکمان باستانی از قدرت و استبداد زیادی برخوردار بودند. برخی از آنها بی رحمانه به سرزمین های مختلف، حمله ور می شدند و برخی دیگر، صلح طلب بودند. به همین دلیل، کشور چین، مرکز وقایع تاریخی جذاب، شنیدنی و بسیار شگفت انگیز است. با ویزای گروهی چین می توانید به این سرزمین سفر کنید و از نزدیک با بناها، مکان ها و ساختمان های تاریخی و باستانی آشنا شوید که در طول تاریخ چین باستان، مرکز حکمرانی امپراتوری های مختلف بوده است. در این مطلب شما را با ۱۰ نفر از امپراتورهای چین آشنا می کنیم. با بهروزسیر همراه باشید.

 اسامی ۱۰ نفر از امپراتورهای کشور چین

  1. Qin Shihuang (秦始皇)
  2. Han Wudi (汉武帝)
  3. Han Guangwudi (汉光武帝)
  4. Tang Taizong (唐太宗)
  5. Tang Xuanzong (唐玄宗)
  6. Song Taizhu (宋太主)
  7. Ming Chengzu (明成主)
  8. Emperor Kangxi (康熙大帝)
  9. Emperor Yongzheng (雍正大帝)
  10. Emperor Qianlong (乾隆大帝)

 1-امپراتور Qin Shihuang

امپراتور-Qin-Shihuang-بهروزسیر

مطالب بسیاری را می توان در مورد امپراتور Qin Shihuang در کشور چین بیان کرده اند. این امپراطور برای اولین بار در تاریخ کشور چین، دولت‌های مختلف را تحت یک حکومت واحد، سازماندهی کرد. دیوار چین به دستور این امپراتور ساخته شد و همچنین تشکیل ارتش سرخ را نیز او دستور داد. در نتیجه اقدامات این امپراطور است که چین، سالانه میلیاردها دلار از طریق صنعت گردشگری کسب می کند. علی رغم این دو اقدام بسیار مفید، امپراطور Qin Shihuang به شدت برای فتح مناطق مختلف، فرمان جنگ صادر می کرد. او جنایات عظیمی را در دوران حکمرانی خود مرتکب شد. این امپراطور به شدت مستبد بود. دو زمان حکومت امپراطوری Qin Shihuang بسیاری از تغییرات فرهنگی و سیاسی در شرق آسیا به وجود آمد.

2-امپراتور Han Wudi

امپراتور-Han-Wudi-بهروزسیر

 امپراتور Han Wudi در حقیقت، هفتمین امپراتور از سلسله هان در کشور چین به شمار می رود. قبل از اینکه او به سلطنت برسد، سلسله هان، تحت رهبری امپراتور مون و جینگ، پایدار بود. امپراطور Han Wudi در سن پانزده سالگی به تاج و تخت رسید. همه چیز برای امپراتوری او مهیا بود؛ او توانست به عنوان یک مدیر، طرح توسعه چین و متمرکز سازی مراکز زیادی را ارائه کند. در دوران حکومت او، ادبیات و موسیقی به سرعت رونق پیدا کرد و راه ها برای ارتباط با اروپا هموار شد. در اوج سلطنت امپراطور Han Wudi ارتباط کشور چین با اوراسیا گسترش یافت. در تاریخ کشور چین، دوران امپراتوری Han Wudi ، بزرگترین و قوی ترین امپراتوری ها به شمار می رود که حتی با امپراتوری روم در اروپا مقایسه می شود.

3-امپراتور Han Guangwudi

امپراتور-Han-Guangwudi-بهروزسیر

 اگرچه در تاریخ امپراتوری های کشور چین، کمتر به نام امپراتور Han Guangwudi برخورد می کنید اما او نیز یکی از امپراتوری های کشور چین به شمار می رود. در زمان حکومت او، اتفاق شگفت‌آوری در قلمرو او رخ نداد. تاریخ، امپراطور Han Guangwudi را بسیار صلح طلب معرفی می کند. مقارن با سلسله هان، برخی از موفقیت های نظامی در دوره امپراتوری Han Guangwudi حاصل شد. در دورانی که این امپراتور حکومت می کرد، چند کودتا در مکان های مختلف رخ داد که کمتر در تاریخ به آن پرداخته شده است.

اوه! پیشنهاد شده این مطلب رو بخونی »»  سه گلوگاه رودخانه یانگ تسه چین

4-امپراتور Tang Taizong

امپراتور-Tang-Taizong-بهروزسیر

Tang Taizong، دومین فرمانروانی سلسله تانگ به راحتی به تاج و تخت نرسید. دومین پسر بنیان گذار سلسله تانگ گائو، یک شخصیت کلیدی در قیام خونین داشت که توانست سلسله سویی را برکنار کرده و بر سر به دست آوردن قدرت با برادر خود نیز مخالفت کند. سرانجام، Tang Taizong، برادر خود را به قتل رساند و خود به تخت امپراتوری تکیه زد.

5-امپراتور Tang Xuanzong

امپراتور-Tang-Xuanzong-بهروزسیر

Tang Xuanzong، به امپراتور مینگ نیز شهرت دارد؛ او هفتمین امپراتور در سلسله تانگ می باشد. Tang Xuanzong در نوجوانی در مبارزات زیادی شرکت کرد و توانست افراد زیادی را نجات دهد. او از تمام نبردها جان سالم به در برد و سرانجام توانست حکومت خود را در اوج قدرت در چانگ آن تشکیل دهد.

 

6-امپراتور Song Taizhu

امپراتور-Song-Taizhu-بهروزسیر

Song Taizhu، سلسله سونگ را پایه گذاری کرد. پس از فروپاشی سلسله تانگ، او مجدداً به چین پیوست. قلمرو او به چندین قسمت تقسیم شد. او یک فرمانده قوی و حرفه ای، آشنا به هنرهای رزمی بود. سربازان او همیشه تلاش می کردند که تخت و فرمانروایی را از او بربایند. در دوران حکومت Song Taizhu، موفقیت های نظامی زیادی به چین بازگشت و سلسله سونگ، قدرت یافت.

7-امپراتور Ming Chengzu

امپراتور-Ming-Chengzu-بهروزسیر

دوران امپراتوری Ming Chengzu، کمی بحث برانگیز است. او حکومت را از گذشتگان خود به ارث برد. Ming Chengzu یک فرد بی رحم و خشن در کشور چین بود و رفتار سختگیرانه ای را با دشمنان خود و اسیران جنگ داشت. در زمان حکومت او، دستوراتی برای اعدام مخالفان سیاسی صادر میشد که در حقیقت، خشونت او را ثابت می کرد.

8-امپراتور Kangxi

امپراتور-Kangxi-بهروزسیر

طولانی ترین دوران امپراتوری در کشور چین متعلق به Kangxi است. او توانست 61 سال بر قلمرو خود حکومت کند. Kangxi، چهارمین امپراتور سلسله کینگ به شمار می رود. در زمان امپراتوری این فرد، ارتباطات و شورش ها گسترش یافتند اما او توانست همه را سرکوب کند.

9-امپراتور Yongzheng

امپراتور-Yongzheng-بهروزسیر

Yongzheng، پنجمین امپراتور در سلسله کینگ در کشور چین است. دوران حکومت او بسیار خونبار و سیاه بود. Yongzheng به عنوان یک هیولای قدرتمند، به تصویر کشده شده است؛ او برادرانش را به قتل رساند تا حکومت خود را گسترش دهد! او مانند پدرش، مستبد و خونخوار بود. در دوران Yongzheng، فساد مالی و سیاست های دَدمنشانه، افزایش یافت.

10-امپراتور Qianlong

امپراتور-Qianlong-بهروزسیر

Qianlong یک امپراتور صلح طلب بود که توانست حدود 60 سال در کشور چین حکومت کند. او به فرهنگ و هنر علاقه زیادی داشت به طوری که در سفرهای متعدد خود، هنرهای نقاشی، موسیقی و خطاطی را دنبال می کرد. او همچنین به پیروان بودا در تبت نیز اهمیت می داد. او در سال های 1735 تا 1769 در چین حکومت می کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید