تهران، بهشتی، میدان تختی
شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00

13 حقیقت جالب درباره چین

default
چکیده این مطلب:

چین علاوه بر جاذبه های گردشگری،عجایب فرهنگی نیز دارد که بسیاری از افراد را به خود جذب کند.در این مقاله از بهروزسیر برخی از این ….

نویسنده: منتشر شده در: 10 دسامبر 2018 97 بازدید

حقایق چین بهروزسیرکشور چین مانند هر جای دیگری حقایقی منحصر به فرد دارد که ممکن است شنیدن آن ها برای افراد دیگر کشورها جالب و گاهی حتی عجیب باشد. کارهایی که ممکن است برای چینی ها عادی باشد برای اکثر گردشگران می تواند غیر طبیعی باشد. برخی از این حقایق را برای شما عنوان می کنیم، البته دور از ذهن هم نیست که نظرتان راجع به کشور چین بسیار تغییر کند! ( 13 حقیقت جالب درباره چین )

13 حقیقت عجیب راجع به کشور چین که ممکن است نظر شما را در مورد چینی ها عوض کند!

فرهنگ مردم در جای جای این کره ی خاکی می تواند عجیب و غریب باشد و برای بسیاری از افراد که از دیگر فرهنگ ها می آیند غیر قابل هضم باشد. چین هم از این امر مستثنا نیست و می توان گفت نسبت به فرهنگ های دیگر عجایب بیشتری دارد.

منطقه زمانی عجیب چین

چین نه تنها کشوری پر جمعیت است بلکه سومین کشور پهناور جهان به شمار  می رود. یک کشور هر چند که پهناور باشد باید یک منطقه ی زمانی داشته باشد، از این رو منطقه ی زمانی پکن برای تمام چین استفاده می شود. شاید برای تان عجیب باشد که در برخی از شهرها ساعت 10 صبح خورشید طلوع می کند!

بزرگترین مرکز خرید دنیا در چین

چین از پیشگامان اقتصادی جهان است. همین امر باعث شد تا بزرگترین مرکز خرید دنیا در این کشور ساخته شود.

خطوطی تعبیه شده برای معتادان گوشی!

خطوط تعبیه شده برای معتادان گوشی

( 13 حقیقت جالب درباره چین )

همه ی ما گاهی ممکن است در هنگام استفاده از تلفن همراه به کسی یا چیزی برخورد کرده باشیم.این واقعیتی است که تقریباً برای تمام مردم دنیا اتفاق افتاده است بجز چینی ها! در این کشور خطوطی برای این افراد تدارک دیده شده تا در آن حرکت کنند.

ترک اعتیاد به اینترنت

برای افرادی که به اینترنت اعتیاد دارند! کمپ ترک اعتیاد در کشور چین دایر شده است. بسیاری از قوانین عجیب و غریب دیگر نیز برای چینی ها و استفاده از اینترنت وجود دارد که آن ها را محدود می کند کمتر از اینترنت استفاده کنند.

گربه خوری در چین

خوردن غذاهای عجیب و گاهی چندش آور بین چینی ها رایج است. علاوه بر خوردن گوشت سگ و حشرات چندش آور، گربه نیز یکی دیگر از گوشت های مورد استفاده بین چینی هاست. حتی مردم این کشور خوردن گوشت گربه را از گوشت سگ بیشتر می پسندند.

غذاهای چینی و محکومیت آنها

بیشترین شرکت های مواد غذایی در چین است و بسیاری از مواد غذایی را به دنیا صادر می کنند. محکومیت های عجیب برای تعدادی از شرکت های غذایی کشور چین جالب است. شرکت هایی در چین محکوم به خواباندن گوشت های مورد استفاده خود در ادرار بز شدند! همچنین برخی از آن ها متهم به استفاده از فاضلاب برای درست کردن غذاهایی مانند توفو هستند!

روش عجیب برای پختن تخم مرغ

تخم مرغ آب پز یکی از غذاهایی است که در کل دنیا می توان آن را دید، روش پخت آن نیز بسیار ساده است و با قرار دادن و پختن تخم مرغ سالم در آب این غذا تهیه می شود. شاید برایتان شگفت انگیز باشد که برخی از  چینی ها تخم مرغ آب پز را درون ادرار پسر بچه ها می پزند! آن ها معتقدند این روش باعث می شود که تخم مرغ آب پز شان خوشمزه تر شود.

سیاست دولت برای فرزند داشتن چینی ها

فرزند داشتن چینی ها بهروزسیر

( 13 حقیقت جالب درباره چین )

شاید شما هم شنیده باشید، داشتن بیش از یک فرزند در کشور چین ممنوع است. برای این که یک زوج چینی بتوانند فرزند دار شوند، باید برای گواهی برنامه ریزی خانوادگی اقدام کنند و برای بارداری اجازه بگیرند! این قانون باعث شده تا سقط جنین در چین به وفور صورت گیرد. البته در حال حاضر قرار است دو فرزندی جایگزین تک فرزندی شود.

نیروی مسلح و انتظامات در چین

نیروی مسلح چین بهروزسیر

( 13 حقیقت جالب درباره چین )

بزرگ ترین ارتش دائمی جهان در چین است و دومین بودجه اختصاص یافته در جهان به بخش نظامی مربوط به کشور چین است. در بخش نظامی می توان پلیس های غاز را به جای سگ های پلیس دید. غازها تیزبین و پرخاشگر هستند و همین خصوصیت آن ها باعث شده تا چینی ها بتوانند از آن با یونیفرمی زیبا استفاده کنند.

اعدام در چین و آمار زیاد آن

اعدام در چین بسیار رایج است. بسیاری از جرائم بزرگ در کشور چین دارای حکم اعدام هستند. آمار اعداد در کشور چین وحشتناک است و بیشتر از کل آمار اعداد در دنیاست! در اصل چین جز اولین کشورهای بود که مرگ را جز مجازات های خود قرار داد.

آلودگی هوا در چین

چین جز یکی از آلوده ترین کشورهای جهان است. به گونه ای که بررسی های صورت گرفته نشان می دهد نفس کشیدن در پکن هر روز به اندازه ی کشیدن یک پاکت سیگار به شهروندان آسیب می رساند. همچنین حرکت آلودگی از چین و بر روی اقیانوس آرام باعث آلودگی لس آنجلس و سانفرانسیسکو می شود. دلیل این آلودگی صنعت روز افزون چین است که با وجود طبیعت تصفیه گر هنوز نیز نتوانسته به خوبی از پس آلودگی ترافیکی و صنعتی برآید.

پیژامه در شهر

شاید برای ما عجیب باشد که کسی را با پیژامه در شهر ببینیم؛ ولی بین چینی ها این پوشش رواج دارد و به راحتی با پیژامه به مراکز خرید، رستوران و گردش می روند. در بین چینی ها به خصوص مردم شانگهای پوشیدن پیژامه در شهر به عنوان لباس بیرون کاملاً پذیرفته شده است.

ممنوعیت بازی های پلی استیشن

بازی پلی استیشن در کشور چین تا سال 2013 کاملاً ممنوع بود و کسی حق استفاده از آن را نداشت؛ اما در حال حاضر این بازی از پرطرفدارترین بازی هایی است که قشرهای مختلف جامعه از آن برای اوقات فراغت خود بهره می برند، همچنین این بازی برای سنین مختلف نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

این 13 واقعیت عجیب که در جنبه های مختلف زندگی چینی ها رسوخ کرده است ممکن است در اکثر مواقع برای گردشگران ناخوشایند باشد اما مردم این کشور دارای خصوصیات قابل قبول و منحصر به فرد دیگری نیز هستند که باعث می شود شما نسبت به آن ها احساس خوبی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

تماس بگیرید