تهران، بهشتی، میدان تختی
شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00

5 تمرین چینی برای تقویت چشم

تقویت چشم
چکیده این مطلب:

آیا تمرین چینی برای تقویت چشم قادرند از بیماری‌ها و اختلالات بینایی جلوگیری کنند و نیاز به عینک را برطرف سازند؟ طبق مطالعاتی که توسط ….

نویسنده: منتشر شده در: 25 جولای 2022 589 بازدید

5 تمرین چینی برای تقویت چشم

۵ تمرین چینی که چشم شما را تقویت می کند آشنا شوید  شاید  این موقعیت برای شما پیش آمده باشد که برای معاینه چشم ها به پزشک مراجعه کرده‌اید! پزشک از شما می خواهد که یک چشم خود را بپوشانید و با چشم دیگر، علامت های چشم پزشکی را از فاصله مشخص تشخیص دهید. همین کار برای چشم دیگر شما نیز تکرار می‌شود. بنابراین نمره چشم شما بر مبنای ۱۰ در کشور ایران و بر مبنای ۲۰  (در مقاله منتشر شده) معین می گردد.

5 تمرین چینی برای تقویت چشم

5 تمرین چینی برای تقویت چشم

در هنگام معاینه اگر چشم شما از مبنایی که چشم پزشک، معین کرده است انحراف داشته باشد، به این معنا است که بینایی شما دچار اختلال دید می باشد.

 همچنین زاویه دید چشم ها که همان میدان دید استو همچنین سلامت بینایی از نظر اختلال در شب، کوررنگی و سایر عوامل توسط پزشک بررسی می شود. صحبت در مورد روش انعکاس نور در کره چشم، بیماری های چشم و یا مطالعه درمان بیماری های چشم، موضوع این بحث نیست؛ در این مطلب قصد داریم با تمرین چینی برای تقویت چشم آشنا شویم. با ویزای چین از بهروزسیر و سفر به مشرق زمین  می توانید با  مهارت های طب سنتی در این کشور آشنا شوید.

تمرین چینی برای تقویت چشم  تمام افراد مناسب است

در تمام جهان این مسئله ثابت شده است که برای اکثر افراد، بینایی چشم ها با افزایش سن، کاهش پیدا می‌کند و یا دچار اختلال می شود. اختلالات بینایی نظیر نزدیک بینی یا دوربینی، از حدود سن ۴۰ سالگی برای افراد نمایان می گردد. در این میان برخی از افراد تمایل دارند از لنزهای درمانی استفاده کنند.  این حالات  از سن ۵۰ سالگی به بالا تشکیل می‌شود اما اگر افرادی در سنین ۵۰ تا ۶۰ سالگی نیز چشم های سالم داته باشند، باید به آنها تبریک گفت.

 یکی از عوامل اختلال در بینایی،  مسائل ژنتیکی است.  فرزندانی که پدر و مادر آنها دارای اختلالات دوربینی، نزدیک بینی یا غیره هستند، بیشتر تحت اختلالات بینایی قرار دارند. بر همین اساس تمرین چینی برای تقویت چشم به همین منظور از مشرق زمین برخاسته است.

برای تقویت چشم

برای تقویت چشم

این سوال به وجود می‌آید که آیا تمرین چینی برای تقویت چشم قادرند از بیماری‌ها و اختلالات بینایی جلوگیری کنند و نیاز به عینک را برطرف سازند؟ طبق مطالعاتی که توسط دانشمندان دانشگاه هاروارد در سال ۲۰۱۰ انجام شده است، نتایج نشان دادند با تمرین های مستمر و مداوم نظیر تمرین چینی برای تقویت چشم، این احتمال به طور قوی وجود دارد که نیاز به استفاده از عینک را برای افرادی که دچار اختلالات بینایی هستند به تاخیر بیاندازد. از نظر دانشمندان چینی، عضلات و ماهیچه های چشم نیز به اندازه تمام عضلات در تمام قسمت های دیگر بدن اهمیت دارند. همین عوامل توجه طب چینی  و طب سنتی در چین باستان را خود جلب کرده است.

تمرین چینی برای تقویت چشم ها

مرحله اول: چشم های خود را با این تمرین ها گرم کنید

  • چشم های خود را به سمت چپ یا راست حرکت دهید؛ این تمرین را ۱۰ بار تکرار کنید
تمرین تقویت چشم

تمرین تقویت چشم

  • چشم های خود را به سمت بالا و پایین حرکت دهید؛ این کار را ۱۰ بار تکرار کنیم
  • چشم ها را به صورت مورب از جهت پایین، سمت چپ به سمت بالا در جهت راست حرکت دهید؛ این کار را ۱۰ بار تکرار کنید
  • چشم ها را به صورت مورب از جهت پایین، سمت راست به جهت بالا سمت چپ حرکت دهید؛ این کار را ۱۰ بار تکرار کنید
  • سعی کنید چشمان خود را در جهت عقربه‌های ساعت حرکت دهید؛ این کار را ۱۰ بار تکرار کنید
  • پلک های خود را به آرامی ماساژ دهید؛ این کار به گردش خون در چشم ها کمک می کند. این کار بهترین شیوه در تمرین چینی برای تقویت چشم می باشد.
  • کف دست ها را بدون فشار بر روی چشم ها قرار دهید؛ این کار موجب می شود که چشم؛ مدت زمانی را به استراحت بپردازد
مرحله-اول تمرین تقویت چشم

مرحله-اول تمرین تقویت چشم

پس از آنکه این تمرین آنها را انجام دادید، چشم های شما گرم شده است تا بتوانید تمرین چینی برای تقویت چشم را انجام دهید. سفر به چین، یک فرصت عالی برای آشنایی با تمرین چینی برای تقویت چشم است.

مرحله دوم تمرین چینی برای تقویت چشم

 ** انگشتان خود را در دو طرف چشم ها در محلی که برای طب سوزنی در نظر گرفته شده است قرار دهید و شروع به ماساژ در یک جهت دایره ای شکل در جهت عقربه های ساعت یا خلاف عقربه های ساعت به صورت متناوب  نمایید. این ماساژ را با حدود ۲ دقیقه ادامه دهید.

** نواحی اطراف کاسه چشم را در یک حرکت دایره‌ای به مدت دو دقیقه ماساژ دهید. دقت داشته باشید که پوست این ناحیه بسیار نازک است، بنابراین فشار بسیار بسیار اندک را در حلقه چشم باید اعمال کنید. ماساژ چشم ها بهترین تمرین چینی برای تقویت چشم است.

مرحله دوم تمرین تقویت چشم

مرحله دوم تمرین تقویت چشم

** به آرامی با هر دو دست یک مسیر از سمت چشمان خود به پشت سر بکشید. این تکنیک یکی از بهترین روش‌های کسب آرامش است.

** لبخند بزنید! در حالی که لبخند بر لب دارید، خط راست گوشه لب های تان را با انگشت اشاره به سمت بالا تا نزدیک بینی بکشید؛ و مدت ۳۰ ثانیه نگه دارید. این نقطه در طب چینی به عنوان ” Shibai” شناخته می شود. برخی از مردم عقیده دارند این کار به پاک کردن سینوس ها کمک می کند.

** انگشت شست خود را در در فاصله میان ابروها و بینی قرار دهید و بقیه انگشتان خود را روی پیشانی در مسیر رویش موها بگذارید و به آرامی انگشت شست خود را به سمت بالا، بدون فشار زیاد حرکت دهید؛ با این کار، پیشانی خود را به جهت بالا و پایین حرکت می دهید؛ این کار را برای حدود ۲ دقیقه تکرار کنید

نکات مهم تمرین تقویت چشم

نکات مهم تمرین تقویت چشم

نکات مهم در تمرین چینی برای تقویت چشم

هنگامی که در حال انجام تمرین چینی برای تقویت چشم هستید به خصوص در مواردی که با کره چشم در ارتباط است، هرگز نباید ناخن های دست شما بلند باشد. برای تمرین هایی که به صورت دو طرفه ارائه شده اند، حتماً باید تمرین ها را در تعداد معین به صورت دو طرفه انجام دهید. تمرین چینی برای تقویت چشم را  با مشورت با پزشک انجام دهید. فراموش نکنید که این تمرین ها در طولانی مدت تاثیر خواهند داشت. بهروزسیر پیشنهاد می کند برای استفاده از مراکز تمرین چینی برای تقویت چشم، یک سفر کوتاه به کشور چین داشته باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 1 =

تماس بگیرید