تهران، بهشتی، میدان تختی
شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00

8 سوغات چین که بسیار معروف هستند

سوغات چین
چکیده این مطلب:

8 سوغات چین و هدایایی که در کشور چین بسیار محبوب است را در این مطلب از بهروزسیر بخوانید | برای مطالعه سوغاتی چین + ….

نویسنده: منتشر شده در: 23 آگوست 2022 2,370 بازدید

8 سوغات چین بسیار معروف

سوغات چین یکی از جذاب ترین و در عین حال سخت ترین بخش های خریدنی سفر می باشد. اینکه چه سوغاتی هایی در چین معروف هستند و یا اصلا از کجا باید بخریم همیشه ذهن مسافر را درگیر خود می کند.

هنگامی که یکی از شهرهای چین را برای گشت و گذار یا گذراندن تعطیلات انتخاب می کنید، حتماً با خود می اندیشید که قرار است چه سوغات کشور چین را خریداری کنید؟! با دریافت ویزای چین و شرکت در تور چین با استفاده از خدمات گردشگری بهروزسیر می توانید یک سفر خاطره انگیز را به همراه خرید سوغاتی های مخصوص و جذاب از این کشور تجربه کنید. پیشنهاد می کنیم برای یک بار، سفر به چین، این سرزمین افسانه ای را  امتحان کنید.

سوغات چین

سوغات چین

سفر به چین و خرید سوغاتی چین

کشور چین با بیش از هزاران سال قدمت تاریخی یک مکان منحصر به فرد برای گردشگری است. سالانه میلیون ها نفر از کشورهای مختلف از تمام مناطق کشور چین دیدن می‌کنند. سرزمین چین از نظر زبان، فرهنگ، تاریخ و سیاست، کشوری است که ترکیبی از تمدن های قدیم و جدید را ارائه کرده است.مردم چین، مهربان و خونگرم هستند و همیشه از گردشگران با خوشحالی زیاد استقبال می کنند.

خرید سوغاتی چین

خرید سوغاتی چین

مردم چین همواره کنجکاو هستند تا با گردشگران ارتباط برقرار کنند؛ حتی اگر زبان آنها را به درستی متوجه نشوند. در ادامه این قسمت با معروفترین اجناسی که می توانید در سفر به چین به عنوان سوغات چین خریداری کنید، آشنا می شویم.

1- خوشنویسی به سبک چینی

یکی از سوغات چین که می توانید در سفر آن را خریداری کنید، خوشنویسی به سبک چینی است. شاید این سوغاتی چین در نگاه اول بسیار تعجب آور باشد اما در حقیقت، یکی از جذاب ترین اجناسی که در چین به عنوان سوغاتی چین شناخته می شود. خوشنویسی چینی یک هنر واقعی است که از زمان های کهن در این کشور رواج داشته است. این هنر قدیمی در عین حال، ساده و معنی دار است و بخش مهمی از فرهنگ چین باستان را به نمایش می گذارد.

در اکثر شهرهای کشور چین هنرمندان خوشنویس مشهوری وجود دارند که می توانید سفارشات خود را به آنها بدهید تا انجام دهند. تماشای هنر خوش نویسی به سبک چینی در سفر به چین یکی از جاذبه های گردشگری این کشور نیز به شمار می رود. هنر خوشنویسی چینی، نمای جذاب و شگفت انگیزی را بر روی کاغذ و پارچه ارائه داده  است.

سوغاتی چین: خوشنویسی به سبک چینی

سوغاتی چین: خوشنویسی به سبک چینی

2- چای سبز، چای سفید یا چای سیاه

خرید چای در سفر به چین به منزله تهیه یک سوغاتی بومی و محلی مشرق زمین به شمار می رود. چای به عنوان یکی از نوشیدنی هایی که در طول یک روز می تواند خستگی زندگی روزمره را از بدن انسان برطرف کند در کشور چین شهرت دارد. مصرف چای سبز در چین به اندازه‌ای زیاد است که به عنوان یک نوشیدنی در رستوران های این کشور به مهمانان ارائه می شود. انواع چای سیاه، چای سفید و چای سبز را می توانید در مراکز خرید کشور چین با سفر به چین تهیه کنید.

سوغات چین و چای سبز و سیاه

سوغات چین و چای سبز و سیاه

استان یان نان، خاستگاه یکی از گونه‌های چای به صورت بومی در کشور چین است. بهروز پیشنهاد می کند حتماً یکی از محصولات چای چینی را خریداری کنید.

3- انواع ماسک به عنوان سوغات چین

یکی از جذاب ترین سوغات چین ، ماسک است. ماسک هایی که به صورت رنگارنگ و با اشکال مختلف برای نمایش ها و جشن ها در کشور چین تهیه می شوند به عنوان سوغاتی چین محبوب توریست ها شهرت یافته اند. این ماسک ها بسیار جذاب ساخته شده اند.

8-هدیه-بسیار-معروف-چینی-بهروزسیر

4- سنگ یشم گرانبها به رنگ سبز

یکی از معروف ترین سوغات کشور چین که می توانید با سفر به چین تهیه کنید، خرید لوازمی است که از سنگی گرانبها به رنگ سبز با عنوان “یشم” ساخته شده است. ظاهر زیبای این سنگ سبز رنگ چنان چشم نواز و خیره کننده است که نمی‌توانید از خرید آنها صرف نظر کنید. این سنگ گرانبها به ویژه در نیمه‌های شمال غربی چین، بیشترین تولید و فروش را دارد.

سوغاتی چین سنگ یشم

سوغاتی چین سنگ یشم

5- شیرینی شکلات و میوه های خشک

نمونه دیگری از سوغات چین که میتوانید در سفر خریداری کنید، انواع شیرینی شکلات و میوه های خشک است. البته مردم کشور چین اعتقادی به خوردن شیرینی و شکلات ندارند اما میوه های خشک را در تمام مغازه ها می توانید خریداری کنید. همچنین در این رابطه می توانید سری به ” سوغاتی های خوشمزه چین ” بزنید.

سوغات کشور چین شیرینی و شکلات

سوغات کشور چین شیرینی و شکلات

 6- سوغاتی هایی مربوط به چین باستان

در سفر به چین و در تمام مناطق کشور چین می توانید آثار و اشیای هنری یا نمادی از تمدن چین باستان را به عنوان سوغاتی چین خریداری کنید. انواع خوشنویسی، طرح های قدیمی که نمادی از امپراطورها، اسطوره ها و افسانه های قدیمی چین هستند با ابعاد کوچکتر برای توریست ها آماده شده‌اند؛ به عنوان مثال مجسمه های بودا یا نقاشی هایی از دوران امپراتوری چین گذشته، نمونه‌هایی از این سوغاتی چین هستند.

سوغات کشور چین

سوغات کشور چین

7- گیاهان دارویی چین باستان به عنوان سوغات چین

خواص درمانی برخی از گیاهان دارویی در چین باستان، شهرت جهانی دارد. بسیاری از مراکز در این کشور، داروهایی را معرفی کرده اند که با خواص دارویی به صورت کاملاً طبیعی و بدون هیچ عامل شیمیایی می‌توانند بیماری ها و عوارض و دردها را برطرف کنند. در سفر به چین از مراکز گیاهان چینی دارویی نیز دیدن کنید.

سوغاتی چین گیاهان دارویی

سوغاتی چین گیاهان دارویی

8- chopsticks به جای قاشق و چنگال 

یکی از سوغات چین در سفر به چین چوب های مخصوصی است که برای غذا خوردن از آن استفاده می شود. این چوب ها قابل استفاده برای خوردن غذاهای داغ، چاشنی ها، ترشی، سبزیجات و غیره می باشند. چوب های chopsticks  از چوب های مرغوب یا چوب بامبو ساخته می‌شوند و قیمت آنها ارزان است. شگفت آور است که بتوانید در سفر به چین این چوب های جذاب را برای غذا خوردن خریداری کنید.

chopsticks سوغات کشور چین

chopsticks سوغات کشور چین

دریافت ویزای چین به راحتی خرید سوغات چین

ویزای چین و شرکت در تور چین، بهترین فرصت برای کشف سرزمین های جدید است. تجربه طعم غذاهای لذیذ، خرید سوغات کشور چین منحصر به فرد و سفر به دوران گذشته تاریخ، تمام آن چیزی است که در سفر به چین به دست می آورید. بهروز در این سفر همراه شما خواهد بود.

تماس بگیرید