تهران، بهشتی، میدان تختی
شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00

قوانین سنگاپور

ممنوعیت جویدن آدامس در کشور سنگاپور
چکیده این مطلب:

فهرست مطالب پنهان قوانین سنگاپور قوانین سنگاپور نوشیدن الکل و مهمانی بین ساعت 10:30 شب تا 7 صبح! قوانین سنگاپور جویدن آدامس قوانین سنگاپور ممنوعیت ….

نویسنده: منتشر شده در: 16 اکتبر 2022 277 بازدید

قوانین سنگاپور

کشور سنگاپور به نرخ پایین جرم و جنایت معروف است. این کشور چنان شهرت زیادی در امن بودن دارد که مقامات مجبور شدند هشداری صادر کنند مبنی بر اینکه جرم کم به معنای عدم جرم نیست و به مردم یادآوری می‌کند که مراقب باشند؛ اما مانند بسیاری از صفت‌های خوب، احترام زیادی که کشور برای ایمنی آن دارد، هزینه دارد.

قوانین سنگاپور

قوانین سنگاپور

سنگاپور گاهی اوقات «شهر خوب» نامیده می‌شود، اما این عنوان معنایی دوگانه دارد. این برچسب به وضعیت بی‌عیب، یا خوب، اشاره دارد که سنگاپور در آن قرار دارد، اما همچنین به جریمه‌های متفاوتی که این کشور تحمیل می‌کند، اشاره دارد.

متأسفانه، درک درست و نادرستی در هنگام بازدید یا تحصیل در سنگاپور کمی بیشتر از عقل سلیم نیاز دارد. اعمالی در کشور شما بی‌ضرر تلقی می‌شود که در سنگاپور غیرقانونی است؛ اما نیازی به ترس یا منصرف شدن از تحصیل در خارج از کشور در این مکان منحصربه‌فرد و زیبا وجود ندارد. آگاهی از این قوانین و آداب‌ورسوم آسان است.

لیست زیر به شما کمک می‌کند بدانید در طول برنامه سفر خود در خارج از کشور در سنگاپور چه‌کارهایی را نباید انجام دهید، چگونه از آداب‌ورسوم محلی بیشتر آگاه شوید!

با اخذ ویزای سنگاپور میتوانید به راحتی از سفر خود لذت ببرید.

قوانین سنگاپور نوشیدن الکل و مهمانی بین ساعت 10:30 شب تا 7 صبح!

اگر قصد دارید یک مهمانی داشته باشید که ممکن است بعد از ساعت 10:30 شب ادامه یابد، درواقع باید از دولت مجوز بگیرید! این‌یکی از جدیدترین قوانین دیوانه کننده است که در ابتدای سال 2015 تصویب شد.

قوانین سنگاپور جویدن آدامس

جویدن آدامس در سنگاپور ممنوع است، بنابراین هنگام بستن چمدان‌ها آن را در خانه بگذارید. واردات آدامس به کشور حتی اگر برای تجارت نباشد غیرقانونی است. مجموعه مقررات فعلی مقرراتی برای حمل آدامس برای استفاده شخصی ندارد. دفع نادرست آدامس و حمل مقادیر زیادی از محصول ممنوعه برای اولین بار جریمه سنگینی تا 1000 دلار در پی خواهد داشت.

ممنوعیت جویدن آدامس در کشور سنگاپور

ممنوعیت جویدن آدامس در کشور سنگاپور

قوانین سنگاپور ممنوعیت جویدن آدامس در سنگاپور

پیشنهادی در مورد ممنوعیت آدامس‌ها مدت‌هاست که به دلیل مشکلات نگهداری در آپارتمان‌های بلندمرتبه (آدامس در سوراخ کلید، صندوق پست و دکمه‌های آسانسور گیرکرده است) مطرح‌شده است. چوب‌های جویده شده روی صندلی‌های اتوبوس‌های عمومی، پیاده‌روها در مکان‌های عمومی، راه‌پله‌ها و طبقات نیز مشکلات جدی محسوب می‌شوند. ممنوعیت اولیه که به‌عنوان یک اقدام شدید در نظر گرفته شد موفقیت‌آمیز نبود. زمانی که ترانزیت سریع جمعی (mrt) عملیات خود را آغاز کرد، همه‌چیز تغییر کرد. پروژه 5 میلیاردی بزرگ‌ترین پروژه عمومی اجراشده در کشور بود که انتظارات زیادی را به همراه داشت.

زمانی که خرابکاران شروع به چسباندن آدامس به حسگرهای در قطارهای mrt کردند، این آخرین نیش بود، به‌خصوص زمانی که شروع به ایجاد نقص و اختلال در خدمات کرد. ممنوعیت جویدن آدامس شایستگی خود را به دست آورد و درنهایت به تصویب رسید.

قوانین سنگاپور اهمیت نظم و انضباط

سنگاپوری‌ها اهمیت زیادی به نظم و انضباط می‌دهند و تنبیه بدنی به‌طور گسترده پذیرفته‌شده است. عصا نه‌تنها برای مجازات مجرمان بلکه به‌عنوان یک اقدام انضباطی در مدارس، ارتش و درصحنه داخلی استفاده می‌شود. از پیدا کردن عصاهای فروخته‌شده در فروشگاه‌های مواد غذایی تعجب نکنید. آن‌ها معمولاً حدود 50 سنت سنگاپور قیمت دارند و از چوب حصیری نازک با یک قلاب پلاستیکی در انتها برای استفاده به‌عنوان دسته ساخته‌شده‌اند. آن‌ها تنها باهدف حفظ والدین ساخته‌شده‌اند. اطمینان حاصل کنید که به فرهنگ محلی احترام می‌گذارید و به استانداردهای سخت‌گیرانه رفتار مناسب آن‌ها پایبند هستید.

قوانین سنگاپور Jaywalking!

اصطلاح jaywalking که برای اولین بار در ایالات‌متحده ابداع شد و در حال حاضر به‌طور گسترده در بسیاری از کشورها استفاده می‌شود. به عبور غیرقانونی عابران پیاده در جاده‌ها اشاره دارد. در سنگاپور، jaywalking عمدتاً به عبور از خیابان در مناطق غیر تعیین‌شده اشاره دارد. مطمئن شوید که قبل از عبور از خیابان به دنبال خطوط مشخص‌شده برای عابر پیاده باشید.

 

قوانین سنگاپور ادرار کردن در آسانسور و عدم شستشوی توالت

در سنگاپور نکشیدن سیفون توالت چیزی بیش از نقض اصول اخلاقی است، اگر این کار را انجام دهید قانون را زیر پا خواهید گذاشت. اگر گرفتار شدید، انتظار پرداخت جریمه را داشته باشید. حتی به فکر ادرار کردن در آسانسورها هم نباشید، زیرا آن‌ها مجهز به دستگاه‌های تشخیص ادرار (udd) هستند که بوی ادرار را تشخیص می‌دهند، زنگ هشدار را به صدا درمی‌آورند و درها را می‌بندند تا زمانی که پلیس برای دستگیری مجرم برسد.

کشیدن سیفون توالت سنگاپور

کشیدن سیفون توالت سنگاپور

قوانین سنگاپور وندالیسم

وندالیسم در سنگاپور یک جرم جدی است که شامل مجازاتی است که نه‌تنها شامل جریمه نقدی، بلکه زندان و سه تا هشت ضربه با چوب‌دستی می‌شود. این عمل شامل خساراتی است که به اموال عمومی و خصوصی واردشده است. آسیب رساندن، تخریب و سرقت اموال عمومی و همچنین طراحی، نقاشی، نوشتن، حک و علامت‌گذاری هرگونه اموال خصوصی بدون رضایت مالک غیرقانونی تلقی می‌شود. همچنین نصب شعارنوشته، پوستر، بنر و پرچم ممنوع است.

قوانین سنگاپور مصرف مواد مخدر

اعتیاد و مواد مخدر

اعتیاد و مواد مخدر

توجه به این نکته مهم است که مقامات سنگاپور بین مواد مخدری که قبل از ورود شما به کشور به خانه برده شده‌اند و داروهایی که در داخل مرزهای آن‌ها مصرف می‌شوند، تفاوتی قائل نمی‌شوند. پلیس سنگاپور مجاز به انجام آزمایش تصادفی مواد مخدر هم بر روی افراد محلی و هم برای بازدیدکنندگان خارجی است. قبل از ورود به کشور مطمئن شوید که از هرگونه ماده پاک‌شده‌اید یا حتی بهتر است هرگز مصرف نکنید!

قوانین سنگاپور راه رفتن برهنه در خانه غیرقانونی است!

ظاهراً راه رفتن برهنه در اطراف خانه نوعی پورنو گرافی محسوب می‌شود؛ و ازآنجایی‌که پورنو گرافی در سنگاپور غیرقانونی است، برهنه بودن در خانه شما نیز چنین است، زیرا ممکن است باعث ایجاد مزاحمت برای همسایگان شما شود؛ بنابراین اگر لباس‌هایتان را درمی‌آورید همیشه پرده‌هایتان را ببندید!

 قوانین سنگاپور سیگار کشیدن تقریباً در همه جای سنگاپور ممنوع است!

استعمال دخانیات در بسیاری از مکان‌های سنگاپور ممنوع است، ازجمله مکان‌های سرپوشیده، حمل‌ونقل عمومی، سرپناه‌های اتوبوس، توالت‌های عمومی، استخرهای عمومی، مکان‌های غذاخوری عمومی، سرگرمی‌های شبانه ازجمله بارها و کلوپ‌ها، مکان‌های مشترک در فضای بازمانند زمین‌بازی و بازار، محل ورزش، 5 متر دور از هر ورودی یا خروجی و حتی پارکینگ! درواقع، تنها فضای امن برای سیگار کشیدن در خانه خودتان است. (اما فقط تا زمانی که همسایگان شما شکایت نکنند.)

 قوانین سنگاپور هم‌جنس‌گرا بودن در سنگاپور غیرقانونی است.

قطعاً بدترین قوانین سنگاپور، هم‌جنس‌گرایی مردانه غیرقانونی است و همه‌چیز را شامل می‌شود، از داشتن رابطه جنسی با فردی هم‌جنس، گرفته تا دست گرفتن و بوسیدن یا در آغوش گرفتن درملأعام. اگرچه یک جنبش وجود دارد، با افرادی که فعالانه تلاش می‌کنند تا این قانون لغو شود، اما در حال حاضر متأسفانه هنوز هم پابرجاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − یک =

تماس بگیرید