شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

شهر گویلین چین سفر به بهشت واقعی

گویلین در کشور چین
چکیده این مطلب:

بازی های المپیکی که در سال 2008 در این کشور برگزار شدند تا حالا گران ترین بازی های المپیک در تمام طول تاریخ بوده اند…

نویسنده: بهروزسیر منتشر شده در: 16 اکتبر 2018 43 بازدید

شهر گویلین چین سفر به منطقه رویایی

شهر گویلین چین یک شهر رویایی و بهشتی واقعی در چین است. جایی که نقطه نقطه ی آن با جاذبه هایی که دارد، چشمان شما را می نوازد!

اگر چه وقتی که صحبت از سفر به چین و اخذ ویزای توریستی چین می شود، بیشتر افراد فورا به فکر شانگهای و شهرهای بزرگ آن می افتند، با این حال اگر بخواهید سفر توریستی به چین داشته باشید، باید بدانید که این کشور شهرهای فوق العاده ای برای گشت و گذار دارد که در این نوشتار بهروزسیر می خواهیم یکی از شهرهای بسیار زیبای این کشور به نام گویلین و جاذبه های شهر گویلین را به شما معرفی کنیم و شما را با این نقطه ی منحصر بفرد جهان آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

گویلین شهری است که به خاطر چشم اندازهای نفس گیر زیبایش شهرت دارد، جایی که نقطه نقطه ی آن با جاذبه هایی که دارد، چشم های شما را می نوازد! اصلا مهم نیست که اولین بارتان است که می خواهید به شهر گویلین چین سفر کنید و یا چندمین بار، ما  در این جا بهترین جاذبه های گردشگری گویلین را به شما معرفی خواهیم کرد.

رودخانه لی در شهر گویلین چین

رودخانه لی در شهر گویلین چین بهروزسیر

رودخانه ی لی چین یکی از زیباترین مناطق کشور چین است که مانند مرواریدی در صدف، در میان کوه های سبز می درخشد، این رودخانه، به طول 80 کیلومتر از شهر گویلین چین تا یانگشو کشیده شده است. یکی از بهترین تفریحاتی که می توانید داشته باشید جدا از بازدید از این رود دیدنی، قایق سواری در رودخانه است، پیشنهاد می کنیم باری آن نیم روز کامل وقت بگذارید.

تپه ی فیلی در گویلین چین

تپه ی فیلی در شهر گویلین چین بهروزسیر

این تپه هم در کناره های رودخانه لی قرار گرفته است و به این دلیل به آن اسم فیلی داده اند چون دقیقا شبیه به یک فیل بزرگ است. در این صخره، یک حفره ی بسیار بزرگ به اندازه ی 150 متر مربع وجود دارد و نور از طریق این حفره روی آب، منعکس می شود که بی شباهت به تصویر نور ماه روی سطح دریاچه نیست.

شالیزارهای برنجی لانگجین در گویلین

شالیزارهای برنجی لانگجین در شهر گویلین چین بهروزسیر

از دیگر جاذبه های شهر گویلین چین که هر گردشگری باید ببیند، تراس های برنجی لانگجین هستند. منظره ای که از فراز این تپه ها دارید، قطعا در تمام دنیا بی مانند است. این مزارع تراس مانند، در دوران سلسله ی قینگ یعنی بین سال های 1644 تا 1911 کامل شدند و ارتفاعی برابر 300 و در بعضی جاها تا 110 متر دارند! در هنگام بازدید از این شالیزارها، دیدن روستاهای مینیاتوری و کوچک یائو را هم نباید از یاد برد.

یانگشو (Yangshuo) در شهر گویلین چین

یانگشو (Yangshuo) در شهر گویلین چین بهروزسیر

یانگشو منطقه ای در 65 کیلومتری شهر گویلین چین است که نیمی از زیبایی های جهان را در خود جا داده است! می توانید با سوار شدن بر قایق های بامبو بر روی رودخانه ی لی، در این منطقه گشت و گذار کنید. یانگشو در واقع یک روستای سرسبز و آرام با مزارع وسیع و پهناور، کوه های سبز بسیار بلند، خانه های روستایی و مردمی مهربان است. به همه ی این ها، قرار گرفتن این روستا در کناره ی  رودخانه ی لی را هم اضافه کنید!

پل باد و باران در چنگ یانگ چین

پل باد و باران در چنگ یانگ شهر گویلین چین بهروزسیر

جای بعدی از جاذبه های شهر گویلین ، پل باد و باران است که در سال 1916 ساخته شده است . این پل، 64.4 متر طول، 3.4 متر پهنا و 10.6 متر ارتفاع دارد. این پل در واقع سازه ای از جنس چوب است و جالب ترین موضوعی که در مورد پل باد و باران وجود دارد این است که در ساخت آن حتی 1 میخ هم به کار نرفته است. معماری و نمای این پل فوق العاده است و یکی از بایدهای دیدنی در هنگام خرید تور چین و گردشگری در این کشور است.

تپه ی فوبو (Fubo) در شهر گویلین چین

شهر گویلین چین تپه ای دارد به نام تپه ی فوبو که به نام تپه ی تامینگ هم شناخته می شود که در شمال شرقی این شهر قرار دارد. این تپه، 213 متر ارتفاع دارد که نصف آن در داخل آب و نصف دیگر آن روی خشکی واقع شده است.

منبع: chinadiscovery.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 14 =

تماس بگیرید