جاذبه های گردشگری گویلین

اگر چه وقتی که صحبت از سفر به چین و اخذ ویزای توریستی چین می شود، بیشتر افراد فورا به فکر شانگهای و شهرهای بزرگ آن می افتند، با این حال اگر بخواهید سفر توریستی به چین داشته باشید، باید بدانید که این کشور شهرهای فوق العاده ای برای گشت و گذار دارد که در این نوشتار بهروزسیر می خواهیم یکی از شهرهای بسیار زیبای این کشور به نام گویلین و جاذبه های گردشگری گویلین را به شما معرفی کنیم و شما را با این نقطه ی منحصر بفرد جهان آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

گویلین شهری است که به خاطر چشم اندازهای نفس گیر زیبایش شهرت دارد، جایی که نقطه نقطه ی آن با جاذبه هایی که دارد، چشم های شما را می نوازد! اصلا مهم نیست که اولین بارتان است که می خواهید به گویلین سفر کنید و یا چندمین بار، ما  در این جا بهترین جاذبه های گردشگری گویلین را به شما معرفی خواهیم کرد.

  • رودخانه لی

رودخانه ی لی یکی از زیباترین مناطق کشور چین است که مانند مرواریدی در صدف، در میان کوه های سبز می درخشد، این رودخانه، به طول 80 کیلومتر از گویلین تا یانگشو کشیده شده است. یکی از بهترین تفریحاتی که می توانید داشته باشید جدا از بازدید از این رود دیدنی، قایق سواری در رودخانه است، پیشنهاد می کنیم باری آن نیم روز کامل وقت بگذارید.

رودخانه لی | جاذبه های گردشگری گویلین

  • تپه ی فیلی

این تپه هم در کناره های رودخانه لی قرار گرفته است و به این دلیل به آن اسم فیلی داده اند چون دقیقا شبیه به یک فیل بزرگ است. در این صخره، یک حفره ی بسیار بزرگ به اندازه ی 150 متر مربع وجود دارد و نور از طریق این حفره روی آب، منعکس می شود که بی شباهت به تصویر نور ماه روی سطح دریاچه نیست.

تپه ی فیلی | جاذبه های گردشگری گویلین

  • شالیزارهای برنجی لانگجین

از دیگر جاذبه های گردشگری گویلین که هر گردشگری باید ببیند، تراس های برنجی لانگجین هستند. منظره ای که از فراز این تپه ها دارید، قطعا در تمام دنیا بی مانند است. این مزارع تراس مانند، در دوران سلسله ی قینگ یعنی بین سال های 1644 تا 1911 کامل شدند و ارتفاعی برابر 300 و در بعضی جاها تا 110 متر دارند! در هنگام بازدید از این شالیزارها، دیدن روستاهای مینیاتوری و کوچک یائو را هم نباید از یاد برد.

شالیزارهای برنجی لانگجین

  • یانگشو (Yangshuo)

یانگشو منطقه ای در 65 کیلومتری گویلین است که نیمی از زیبایی های جهان را در خود جا داده است! می توانید با سوار شدن بر قایق های بامبو بر روی رودخانه ی لی، در این منطقه گشت و گذار کنید. یانگشو در واقع یک روستای سرسبز و آرام با مزارع وسیع و پهناور، کوه های سبز بسیار بلند، خانه های روستایی و مردمی مهربان است. به همه ی این ها، قرار گرفتن این روستا در کناره ی  رودخانه ی لی را هم اضافه کنید!

یانگشو | جاذبه های گردشگری گویلین

  • پل باد و باران در چنگ یانگ

جای بعدی از جاذبه های گردشگری گویلین، پل باد و باران است که در سال 1916 ساخته شده است . این پل، 64.4 متر طول، 3.4 متر پهنا و 10.6 متر ارتفاع دارد. این پل در واقع سازه ای از جنس چوب است و جالب ترین موضوعی که در مورد پل باد و باران وجود دارد این است که در ساخت آن حتی 1 میخ هم به کار نرفته است. معماری و نمای این پل فوق العاده است و یکی از باید های دیدنی در هنگام خرید تور چین و گردشگری در این کشور است.

پل باد و باران چنگ یانگ

  • تپه ی فوبو (Fubo)

تپه ی فوبو که به نام تپه ی تامینگ هم شناخته می شود، یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری گویلین است که در شمال شرقی این شهر قرار دارد. این تپه، 213 متر ارتفاع دارد که نصف آن در داخل آب و نصف دیگر آن روی خشکی واقع شده است.

منبع: chinadiscovery.co[/vc_row]