شهر ممنوعه چین کجاست

کشور چین جاذبه های گردشگری فراوانی را در خود جای داده است، از جاذبه های تاریخی و فرهنگی گرفته تا طبیعت های بکر و مناطق دیدنی فراوان. شاید توصیف چین در چند جمله کار راحتی نباشد ولی چین از آن دست کشورهایی است که باید برای یکبار در عمرتان هم که شده آن را از نزدیک ببینید و به آنجا سفر کنید. فرقی هم ندارد که بخواهید از طریق خرید تور چین اقدام کنید یا خودتان بصورت بک پکری به آن جا بروید. در این نوشتار از بهروز سیر می خواهیم شما را با یکی از مشهورترین و در عین حال عجیب ترین جاذبه های این کشور آشنا کنیم: شهر ممنوعه چین کجاست , داستان شهر ممنوعه و همچنین درباره شهر ممنوعه در پکن  با ما همراه باشید.
شهر ممنوعه چین کجاست

داستان شهر ممنوعه

شاید تا حالا در سفر به چین از شهر ممنوعه دیدن کرده باشید و یا اسم آن را زیاد شنیده باشید. شهر ممنوعه چین در واقع یک شهر نیست بلکه مجموعه ای از کاخ هاست که به خاطر وسعت زیادی که دارد به آن شهر می گویند. این مجموعه کاخ ها درست در مرکز شهر بیجینگ یا همان پکن قرار دارد و بزرگ ترین کاخ سلطنتی جهان محسوب می شود. این مجموعه کاخ ها زمانی محل زندگی پادشاهان و امپراطوری های مختلف بوده است و گفته می شود ۲۴ امپراطور در دوران سلسله پادشاهی مینگ و قینگ در این کاخ ها زندگی کرده اند.

در آن دوران مردم عادی به هیچ وجه نه می توانستند و نه اجازه ی ورد به شهر ممنوعه چین را داشتند و فقط خانواده ی سلطنتی این حق را داشتند و دقیقا به همین دلیل است که به آن شهر ممنوعه می گفته اند.

شهر ممنوعه چین امروزه در شمال میدان تیانانمن قرار دارد و مساحتی برابر ۷۴ هکتار را در بر گرفته است. کاخ ها در آن دوران به ۲ قسمت تقسیم شده بوده است بخش شمالی و جنوبی که در بخش شمالی پادشاه قدرت نمایی می کرده است و بخش جنوبی هم جایی بوده است که پادشاه به خاندان سلطنتی خود در آتن زندگی می کرده است.

شهر ممنوعه چین کجاست

داستان شهر ممنوعهداستان شهر ممنوعه

ساخت شهر ممنوعه چین

ساخت این مجموعه کاخ ها در سال ۱۴۰۷ شروع شد و ۱۴ سال بعد در سال ۱۴۲۰ کامل شد و بعد از آن در سال بعد، پایتخت کشور از نانجینگ به بیجینگ منتقل شد.

شهر ممنوعه از ۹۸۰ ساختمان و بیش از ۸۷۰۰ اتاق تشکیل شده است و آثار و یادگاری های زیادی را از آن دوران در خود جای داده است.

چطور می توان به شهر ممنوعه رفت؟

روش های مختلفی برای دسترسی به این مکان وجود دارد. می توانید سوار متروی خط ۱ شوید و در ایستگاه تیانانمن پیاده شوید و بعد از خروجی غربی و یا شرقی بیرون بیایید.

راه دیگر این است که سوار خط ۲ مترو شوید و در ایستگاه قیانمن پیاده شوید. از آن جا از خروجی A بیرون بیایید و از شمال میدان تیانمن به سمت شهر ممنوعه بروید.

راه دیگر برای رسیدن به شهر ممنوعه از طریق اتوبوس است. اگر اتوبوس های شماره ۱و۲و۵۹و۵۲و۸۲ و ۱۲۰ و یا اتوبوس توریستی شماره ۲ را سوار شوید و در ایستگاه تیانانمن شرقی پیاده شوید.

کی به شهر ممنوعه چین برویم؟

از ماه های آپریل تا اکتبر بین ساعت های ۸:۳۰ تا ۱۷:۰۰ باز است و از ماه های نوامبر تا مارچ هم بین ساعت های ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰ باز است. بنا بر تجربه ی بسیار از گردشگرانی که از این مجموعه در پکن دیده اند، بهترین زمان برای سفر به شهر ممنوعه چین از اواسط اکتبر تا اواخر ماه نوامبر است، چرا که در این ماه ها هم دمای هوا معتدل تر است و هم شلوغی کمتری را شاهد خواهید بود.

بد نیست بدانید که در هنگام بازدید از این مجموعه، به یک راهنمای حرفه ای نیاز دارید تا بتواند بخش های مختلف و داستان هایی که در مورد هر بخش وجود دارد را برای شما توضیح دهد. جالب است بدانید که برای این کار هم گزینه های مختلفی دارید مثلا می توانید یک راهنمای صوتی اجاره کنید و یا در خود موزه در آن جا یک راهنما استخدام کنید و یا اینکه اگر راهنمایی در تور خود دارید از او استفاده کنید.

دقت کنید که شهر ممنوعه واقعا بزرگ و عظیم است و گشتن همه ی قسمت های آن در یک زمان محدود غیر ممکن است. پس بهتر است یک نصف روز کامل را بری بازدید از آن در نظر بگیرید.

شهر ممنوعه در پکن

شهر ممنوعه چین کجاست

نکات کاربردی در بازدید از شهر ممنوعه

– موزه ی کاخ، روزانه بیشتر از ۸۰۰۰۰ بازدید کننده را نمی پذیرد. پس بهتر است از قبل مخصوصا در فصل های پر گردشگر، بلیط تان را رزرو کنید.

– حتما ار کفش مناسب پیاده روی استفاده کنید! چون دست کم ۳ ساعت سر پا خواهید بود.

– حتما موقع بازدید از کاخ باید پاسپورتتان را همراه داشته باشید.

– برای این که بهترین تجربه را داشته باشید، حتما از قبل مقداری در مورد این کاخ و تاریخچه ی آن مطالعه کنید. می توانید فیلم «آخرین امپراطور» را هم ببینید.

– رستوران ها و کافه هایی که در موزه وجود دارند، گران هستند و به همین دلیل شاید بد نباشد اگر خودتان مقداری آب و یک اسنک کوچک همراهتان داشته باشید.

منبع:

 www.travelchinaguide.com