تهران، بهشتی، میدان تختی
شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00

10 نمونه از بهترین جاذبه های گردشگری چین که باید ببینید!

Karst Li River Yangshuo Guilin Guangxi China
چکیده این مطلب:

بدون شک یکی از شناخته شده ترین سمبل های معماری شهر شانگهای را می توان باند دانست. سرتاسر این منطقه در شهر را سازه های…

نویسنده: منتشر شده در: 13 اکتبر 2018 33 بازدید

بهترین جاذبه های گردشگری چین

با قلمرویی به این وسعت و تاریخی به این قدمت، چین از آن دست کشورهایی است که هر کسی را مجذوب خود می کند. قطعا چین صدها و شاید هزاران جاذبه ی گردشگری را در خود جای داده است، ولی در اینجا بدون هیچ مقدمه ای، به معرفی 10 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری چین می پردازیم. با بهروز سیر همراه شوید.

دیوار چین

از دید بسیاری از گردشگران، اگر شما به چین رفته باشید در حالی که از دیوار چین دیدن نکرده اید، در واقع انگار اصلا چین نرفته اید. یکی از سمبل های مشهور کشور چین، که طولانی ترین دیوار جهان هم هست، دیوار چین است. وقتی که از این دیوار دیدن می کنید و آن را از نزدیک می بینید، می بینید که واقعا مستحق جایگاهی که در بین هفت عجایب مدرن جهان و بودن در فهرست میراث های جهانی یونسکو دارد، هست.

دیوار چین | بهترین جاذبه های گردشگری چین

ارتش سفالی چین

مورد دومی که در این فهرست از بهترین جاذبه های گردشگری چین می خواهیم به شما معرفی کنیم، ارتشی در این کشور است که 2000 سال در زیر خاک مدفون بوده است! البته اشتباه نکنید، جنس سربازان این ارتش از سفال است. در واقع در سال 1974، کشاورزان در حال کندن زمین بودند که به چیز عجیبی برخوردند، آن ها یکی از جالب ترین سایت های باستانی جهان را ناخواسته کشف کردند.

این سربازان از جنس سفال و در قد و اندازه ی انسان ها ساخته شده اند ولی هنوز هم یک سوال حل نشده وجود دارد و آن هم این است که دلیل ساخت این سربازها چه بوده است.

ارتش سفالی | بهترین جاذبه های گردشگری چین

شهر ممنوعه در پکن

مورد سوم از بهترین جاذبه های گردشگری چین مختص به شهر ممنوعه است که درباره ی آن و دلیل ممنوعه بودنش مطلب مفصلی نوشته ایم: در اینجا بخوانید (شهر ممنوعه کجاست و چرا ممنوع بوده است؟) در این جا به همین قدر اکتفا می کنیم که شهر ممنوعه در پکن قرار دارد و مجموعه ای از کاخ ها با حدود 8000 اتاق یا بیشتر است.

شهر ممنوعه پکن | بهترین جاذبه های گردشگری چین

باند (Bund) در شانگهای

بدون شک یکی از شناخته شده ترین سمبل های معماری شهر شانگهای را می توان باند دانست. سرتاسر این منطقه در شهر را سازه های زمان استعمار که به سبک اروپایی ساخته شده اند فرا گرفته است. علاوه بر این، در این منطقه آسمان خراش های زیادی هم به چشم می خورد که در واقع یکی از معروف ترین مناطق تجاری جهان است.

باند شانگهای | بهترین جاذبه های گردشگری چین

رودخانه لی در گویلین

رودخانه لی از آن دست جاهایی است که با دیدنش هوش از سرتان می رود. این رودخانه و مناطق اطراف آن به اندازه ای زیباست که درست شبیه به یک تابلوی نقاشی است. نقاشان و هنرمندان چینی عاشق این منطقه هستند و در آثارشان، این رودخانه زیاد دیده می شود البته امروزه این رودخانه به یکی ازخاص ترین منطقه های چین برای عکس گرفتن تبدیل شده است.

این رودخانه، 93 کیلومتر وسعت دارد و توسط مجله ی معتبر نشنال جئوگرافیک، یکی از 10 عجایب آبی جهان معرفی شده است.

رودخانه لی | بهترین جاذبه های گردشگری چین

پانداهای غول پیکر چنگدو

نه تنها خود چینی ها عاشق خرس های غول پیکر پاندا در چین هستند، بلکه توریست ها هم این مخلوقات بامزه را دوست دارند. اگر چه این پانداهای دوست داشتنی را در همه جای چین می توانید پیدا کنید، ولی بهترین جا برای دیدن آن ها در شهر چنگدو «خانه ی اصلی» آن هاست.

پانداهای چنگدو | بهترین جاذبه های گردشگری چین

کوه های زرد در نزدیکی شانگهای

در شرق چین و در نزدیکی شانگهای و هانگزو، کوه های زرد رنگ قرار گرفته اند. منطقه ای که این کوه ها در آن قرار دارند، 5 ویژگی دارند: طلوع عجیب و دیدنی خورشید، اقیانوس ابرها، درختان کاج پیچ و تاب خورده، شکل عجیب و غریب صخره ها و چشمه های آب گرم طبیعی.

کوه های زرد در واقع معروف ترین قله های کشور چین هستند و بی دلیل نیست که اسمشان در بین بهترین جاذبه های گردشگری چین دیده می شود. اگر دوست دارید تا یکی از زیباترین طبیعت هایی که وجود دارد را ببینید، حتما در سفر به چین کوه های زرد را ببینید.

کوه های زرد چین | بهترین جاذبه های گردشگری چین

کاخ پوتالا (Potala) در تبت

کاخ پوتالا را می توان نماد تبت دانست. این کاخ که در برگیرنده ی تاریخ، هنز و فرهنگ تبت است، در سال 1994، درفهرست میراث جهانی یونکسو قرار گرفت و از همه بیشتر، به خاطر مجمسه های گرانبها، نقاشی های دیواری، مجمسه های بودایی قدیمی و عتیقه هایی که در آن وجود دارد، شناخته شده است.

کاخ پوتالا | بهترین جاذبه های گردشگری چین

بندر ویکتوریا در هنگ کنگ

نمایی که از بالای این بندر به هنگ کنگ وجود دارد واقعا تحسین برانگیز است و نمایی از مدرنیته و موفقیت را به شخص القا می کند. اگر دوست دارید تا نمایی خارق العاده از شهر هنگ کنگ داشته باشید، هیچ جایی به اندازه ی بندر ویکتوریا نمی تواند این خواسته ی شما را برآورده کند. پیشنهاد می کنیم برای دیدن این مورد از بهترین جاذبه های گردشگری چین در شب به آن جا بروید.

بندر ویکتوریا | بهترین جاذبه های گردشگری چین

رودخانه ی غربی در هانگزو

بسیاری، هانگزو را بهشت روی زمین می دانند و دلیل آن هم زیبایی خارج از وصفی است که دارد. در این مکان، دریاچه ای وجود دارد که به رودخانه ی غربی معروف است و نه تنها یکی از بهترین جاذبه های گردشگری چین است، بلکه از نظر ما یکی از باید های دیدنی در سفر با تور چین هم هست.

رودخانه غربی هانگزو

منبع: chinahighlights.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 13 =

تماس بگیرید