تهران، بهشتی، میدان تختی
شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00

ویزای تایلند

نویسنده: سحر قزاقی منتشر شده در: 15 آگوست 2023 5,548 بازدید

اخذ ویزای تایلند

اخذ ویزای تایلند برای ایرانیان به معنی داشتن مجوز ورود به کشور تایلند است. با این ویزا مسافران میتوانند حداکثر 58 روز در تایلند اقامت داشته باشند. ویزای توریستی تایلند یکبار ورود هستند و نهایتا تا 3 ماه اعتبار دارند.

نمونه ویزای تایلند در پاسپورت

نمونه ویزای تایلند ۲۰۲۳ را در شکل زیر مشاهده میکنیم. ویزای تایلند به صورت یک برچسب و لیبل کاغذی درون پاسپورت زده می شود. این لیبل اطلاعاتی درباره دسته بندی ویزا، تاریخ صدور ویزا، شماره گذرنامه مسافر، تاریخ تولد دارنده گذرنامه، تعداد بار مجاز ورود به کشور، بیشترین زمان ماندن در کشور به ازای هر بار ورود، کنسولگری که ویزا را صادر کرده است دارد.

نمونه ویزای تایلند در پاسپورت

نمونه ویزای تایلند در پاسپورت

شرایط جدید ویزای تایلند

شرایط جدید ویزای تایلند پرینت تمکن مالی با موجودی حداقل 50 میلیون تومان به زبان لاتین با مهر و امضای شعبه و مهر برجسته بانک است. همچنین دقت داشته باشید هزینه پرداخت شده به سفارت در صورت کنسل کردن ویزا از طرف مسافر و یا ریجکت شدن ویزا از طرف سفارت غیر قابل برگشت است.

مدارک ویزای تایلند توریستی

 1. اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار
 2. یک قطعه عکس 6 در 4 جدید (رنگی زمینه سفید زیر 3 ماه)
 3. بیمه مسافرتی 62 روزه سامان
 4. کپی کارت ملی
 5. کپی صفحه اول شناسنامه
 6. پرینت تمکن مالی با موجودی حداقل 50 میلیون تومان به زبان لاتین با مهر و امضای شعبه و مهر برجسته بانک
 7. حضور مسافر در ایران هنگام درخواست ویزا الزامی است

قیمت ویزا تایلند ۱۴۰۲

قیمت ویزا تایلند ۱۴۰۲ برای ویزای توریستی 60 یورو است. این قیمت برای ویزایی است که در 7 تا 10 روز کاری آماده می شود. قیمت ویزای تایلند فوری 70 یورو است که نهایتا 4 روز کاری صادر می شود. ویزای توریستی تایلند 58 روز اقامت و 3 ماه اعتبار دارد.

ویزای توریستی سینگل عادی تایلند
60 یورو
 • 3 ماه اعتبار ویزا
 • 58 روز اقامت
 • یکبار ورود
 • زمان تحویل ویزا 7-10 روزکاری
ویزای توریستی سینگل فوری تایلند
70 یورو
 • 3 ماه اعتبار ویزا
 • 58 روز اقامت
 • یکبار ورود
 • زمان تحویل ویزا 4 روزکاری

در حال حاضر بهروزسیر تنها ویزاهای ارائه شده در جدول فوق را اخذ می‌نماید.

انواع ویزای تایلند

انواع ویزای تایلند برای ایرانیان قابل اخذ است. ویزای تایلند از نوع توریستی در مقایسه با دیگر ویزاها بسیار مورد توجه ایرانیان است. مهمترین ویزاهایی که برای ورود به خاک تایلند میتوانید اخذ کنید ویزای توریستی، کاری، تحصیلی و ازدواج است. البته با ویزای ازدواج میتوانید اقامت دائم تایلند را بگیرید. در زیر به توضیح انواع ویزای تایلند پرداختیم:

 • ویزای توریستی تایلند
 • ویزای کاری تایلند
 • ویزای ازدواج تایلند
 • ویزای تحصیلی تایلند
 • ویزای ترانزیت تایلند
 • ویزای یکساله تایلند
 • ویزای بازنشستگی تایلند
 • ویزای تخبگان تایلند

ویزای توریستی تایلند

ویزای توریستی تایلند برای مسافرانی که به قصد تفریح و گردش میخواهند وارد سرزمین زیبای تایلند شوند مناسب است. با ویزای توریستی شما فقط اجازه گشت و گذار در تایلند را دارید و نمیتوانید در این کشور به کسب و کار مشغول شوید.

در حال حاضر ویزای تایلند به صورت توریستی و با مدت اقامت 58 روز قابل اخذ است. اعتبار این ویزا 3 ماهه و به صورت سینگل یعنی یکبار ورود صادر میشود. به این معنی که اگر یک بار در مدت اعتبار ویزا به تایلند سفر کنید و خارج شوید دیگر اجازه ورود به خاک تایلند را نخواهید داشت. حتی اگر اعتبار ویزای شما باقی مانده باشد.

ویزای کاری تایلند

با ویزای کاری تایلند شما میتوانید در این کشور مشغول به کار شوید. برای ویزای کاری نیاز به دعوتنامه از طرف کارفرما دارید. حال شاید بپرسید که این دعوتننامه رو چگونه بگیرید. یکی از روش‌ها این هست که از طریق سایتها و اپلیکشن های کاریابی برای شرکتها رزرومه کاری خودتان را بفرستید. در صورتی که کارفرما تمایل همکاری با شما را داشته باشد برایتان دعوتنامه کاری ارسال میکند. البته این روش بخاطر مشکلاتی که درآینده پیش می‌آید چندان پیشنهاد نمیشود.

راه بهتر این هست که با اخذ ویزای توریستی تایلند چند روز به این کشور سفر کنید. سپس به دنبال شغل مورد نظر بگردید و از نزدیک شرایط و محیط کاری را ببینید و حتی مصاحبه کاری انجام دهید. سپس از کارفرما جهت استخدام دعوتنامه کاری درخواست کنید. با این دعوتنامه شما میتوانید از ایران به صورت مجدد برای ویزای کاری تایلند درخواست دهید. ویزای کاری تایلند معمولا یکساله است که هرسال نیاز به تمدید دارد.

همانطور که در پیشتر خواندید با اخذ ویزای کاری و تمدید آن و زندگی در تایلند پس از گذشت 3 تا 5 سال میتوانید اقامت دائم این کشور یعنی پاسپورت و شهروندی تایلند را اخذ نمایید.

ویزای ازدواج تایلند

ویزای ازدواج شاید کمی سخت به نظر برسد اما اگر مراحل آن را بدانید در صورت داشتن شرایط ازدواج با فرد تایلندی میتوانید اقامت دائم این کشور را بگیرید. در اصل ویزایی به عنوان ویزای ازدواج در تایلند وجود ندارد. شهروند تایلندی که به صورت قانونی با فرد خارجی ازدواج کند میتواند برای همسرش ویزای غیر مهاجرتی 90 روزه بگیرد. سپس ویزا را تا 1 سال از طریق ازدواج تمدید کند. این تمدید 3 مرتبه انجام میشود تا سه سال زندگی در تایلند ثبت شود.

باید بدانید که تنها با ویزای ازدواج اجازه کار در تایلند را ندارید و برای اشتغال باید مجوز جداگانه بگیرید. شرایط ویزای ازدواج تایلند همچنین شامل حساب بانکی حداقل ۴۰۰۰۰۰ بات و اثبات درآمد ماهیانه بالای ۴۰۰۰۰ بات هست.

ویزای تحصیلی تایلند

برای اخذ ویزای تحصیلی تایلند ابتدا مدارک و فرمهای تحصیلی خود را برای دانشگاه مد نظرتون بفرستید. اگر دانشگاه با پذیرش شما موافقت کرد سپس با ارائه مدارک و دعوتنامه دانشگاهی برای ویزای تحصیلی تایلند اقدام میکنید. ویزای تحصیلی تایلند در نوبت اول 90 روز هست که پس از این 90 روز لازمه آن را تمدید کنید و ویزای یکساله تایلند بگیرید. این ویزا هر سال تمدید میشود.

با داشتن ویزای تحصیلی شما همچنان اجازه کار در تایلند را ندارید و مجبورید برای هزینه‌های تحصیل و معیشت مجوز جداگانه‌ای برای کار کردن بگیرید. هر ترم در دانشگاه‌های تایلند معمولا 5 ماه طول میکشد که باید حداقل در هر ترم 3 واحد درسی ثبت کنید. در غیر این صورت باید با سفارت تایلند در مورد عدم ثبت واحد درسی هماهنگ کنید تا مشکلی در ویزای تحصیلی شما پیش نیاید.

ویزای تایلند در فرودگاه

بسیاری از کشورها میتوانند ویزای تایلند در فرودگاه را به صورت 10 روزه اخذ کنند. ویزای فرودگاهی تایلند برای ایرانیان قابل درخواست نیست و مسافر باید یکی از انواع ویزای تایلند مانند ویزای توریستی را دریافت کند.

ویزای یکساله تایلند

ویزای یکساله تایلند از انواع ویزای بلند مدت محسوب میشود. افرادی که قصد دارند برای مدت طولانی در تایلند اقامت کنند میتوانند از سه طریق زیر برای ویزای یکساله تایلند درخواست دهند.

 • ویزای نخبگان تایلند
 • تمدید یک سال اقامت در نوع ویزای بازنشستگی با ویزای ازدواج
 • ویزای یکساله غیر مهاجرتی

ویزای نخبگان تایلند – ویزای یکساله

این ویزا شامل افرادی میشود که متخصص و نخبه دانشگاهی هستند و با توجه به نیاز دانشگاه‌ها و مراکز تخصصی تایلند جهت جذب این نخبگان، اقامت دائم یا ویزای بلند مدت داده میشود. این ویزا یک ویزای مولتی یا چندبار ورود با اعتبار 5 سال که هر بار اجازه یکسال اقامت دارد. هر 5 سال این ویزا قابل تمدید است.
با داشتن این ویزا دیگر نیازی نیست هر 90 روز از کشور خارج شوید. میتوانید بی وقفه در تایلند اقامت داشته باشید.

ویزای بازنشستگی – ویزای یکساله

بازنشستگانی که بیش از 50 سال سن دارند میتوانند ویزای بلند مدت تایلند را اخذ کنند. فرد متقاضی ابتدا باید یک ویزای غیرمهاجرتی 90 روزه اخذ کند. پس از دو ماه میتواند برای ویزای بازنشستگی به مدت یکسال اقدام کند. تمدید اقامت در دفتر مهاجرت محل متقاضی صادر میشود.

ویزای ازدواج – ویزای یکساله

با ویزای ازدواج که بالاتر توضیح آن داده شد میتوان هر سال ویزا را تمدید کرد. یکی از راه‌های اخذ ویزای یکساله و تمدید سالانه آن ویزای ازدواج تایلند است.

ویزای یکساله چندبار ورود غیرمهاجرتی – ویزای یکساله

این نوع ویزا که به هدف برنامه  و نوع سفر بستگی دارد فقط از طریق سفارت یا کنسولگری خارج از کشور تایلند صادر میشود. یعنی این ویزا در داخل تایلند قابل اخذ نیست. افرادی که تمایل دارند برای مدت طولانی در تایلند بمانند، میتوانند ویزای یکساله تایلند را درخواست دهند. این ویزا از تاریخ صدور به مدت یکسال اعتبار دارد و تا سه ماه در تاریخ انقضای ویزا قابل تمدید است. البته این را هم بدانید که هر 90 روز از طریق سفرهای هوایی، دریایی یا زمینی باید از کشور تایلند خارج شوید و سپس وارد شوید.

ویزای ترانزیت تایلند

ویزای ترانزیت تایلند مناسب افرادی است که به کشور دیگری جز تایلند مسافرت میکنند اما در بین راه مجبورند یک توقف چند ساعته الی یک روزه در این کشور داشته باشند.

کارگزار ویزای تایلند

کارگزار ویزای تایلند شرکتی است که مورد تایید سفارت تایلند است. کارگزار ویزا از جانب مسافر مسئول بررسی مدارک و ارسال درخواست ویزا به سفارت است. سفارت تایلند به طور مستقیم با کارگزار ویزا در ارتباط بوده و مدارکی از مسافر قبول نمی کند. بهروزسیر کارگزار ویزای تایلند است و مراحل اخذ ویزای شما را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهد.

بلیط و ویزای تایلند

برای اخذ ویزای تایلند مسافر می‌تواند بلیط رفت و برگشت به تایلند را همراه با رزرو هتل به کارگزار ویزای تایلند مثل بهروزسیر که به نمایندگی از شما مراحل صدور ویزا را پیگیری میکند، ارائه دهید. همچنین میتوانید تور تایلند را با بهترین قیمت و خدمات از بهروزسیر اخذ نمایید.

سفارت تایلند در تهران

آدرس جدید سفارت تایلند در تهران واقع شده در خیابان بهارستان، روبروی بیمارستان طرفه، کوچه استقلال، پلاک 4

چه روزهایی سفارت تایلند باز است

سفارت تایلند در تهران روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه باز است و در روزهای جمعه و شنبه تعطیل هستند.

شماره تلفن سفارت تایلند

برای تعیین وقت قبلی میتوانید با شماره 77537708 – 77531433  (21 98+) تماس بگیرید. کنسولگری تایلند در تهران از ساعت 8:30 صبح الی 16:30 عصر پاسخگو هستند. همچنین برای اطمینان از مدارک لازم با همین شماره تماس بگیرید.

 • ایمیل: info(at)thaiembassy-tehran.org

سفارت تایلند در مشهد

سفارت تایلند در ایران فقط در شهر تهران و به آدرس ذکر شده قرار دارد. شهرهای دیگر مثل مشهد، اصفهان، شیراز و … جهت اخذ ویزای تایلند میتوانند به راحتی پس از تماس با کارگزار ویزا تایلند بهروزسیر به شماره زیر، مدارک خود را به شرکت بهروزسیر ارسال کنند. همکاران ما در مدت زمان کاری صدور ویزا جهت پیگیری مراحل و سوالات، پاسخگوی شما عزیزان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

تماس بگیرید