ویزای تایلند شرایط جدید در کرونا + قیمت 2021

فهرست مطالب

امتیاز

قدم اول برای دریافت ویزای تایلند گرفتن وقت از سفارت تایلند برای تحویل مدارک است که این کار توسط شرکت بهروزسیر به نمایندگی از مسافر انجام میشود. بعد از دریافت وقت سفارت مدارک توسط شرکت بهروزسیر تحویل سفارت داده میشود و سفارت تایلند بعد از تایید صحت مدارک ظرف 7 روز کاری اقدام به صدور ویزا میکند.بعد از دریافت ویزا شرکت بهروزسیر دو روز قبل از تاریخ سفر اقدام به دریافت کد COE از سفارت تایلند می نماید و در اختیار مسافر قرار می دهد که هنگام ورود به تایلند باید به همراه داشته باشد. بعد از ورود به تایلند مسافر می بایست به مدت 10 شب در هتل های مشخص شده با هزینه خود قرنطینه شود و بعد از اتمام قرنطینه با انجام تست کرونا و دریافت پاسخ منفی می تواند وارد شهر شود.

نکته : هزینه پرداخت شده به سفارت در صورت کنسل کردن ویزا از طرف مسافر و یا ریجکت شدن ویزا از طرف سفارت غیر قابل برگشت است.

هتلی در کرابی تایلند
رزرو هتل‌های لاکچری در تایلند با ویزای تایلند بهروزسیر

شرایط جدید ویزای تایلند کرونا

آزمایش PCR  کرونا

مسافران تایلند باید 72 ساعت قبل از پرواز آزمایش کرونا که فقط نوع PCR  (پی سی آر) مورد تایید است، انجام دهند. در صورت منفی بودن نتیجه، برگه جواب آزمایش همراه مابقی مدارک در فرودگاه چک میشود.

قرنطینه به مدت 10 روز

مسافر پس از ورود به تایلند باید در هتل و اقامتگاهی که مورد تایید دولت تایلند هست قرنطینه شود. این هتل همان هتلی است که در هنگام اخذ ویزای تایلند باید رزرو کنید. جهت مشاهده هتل‌های دولتی تایید شده میتوانید اینجا را ببینید.

قرنطینه مسافران واکسینه شده

مسافرانی که واکسن کرونا دریافت کرده‌اند فقط 7 روز در هتل تایلند قرنطینه میشوند. واکسیناسیون باید مورد تایید وزارت بهداشت عمومی یا بهداشت جهانی واقع شود و دوز آخر واکسن باید حداقل 14 روز قبل از پرواز به تایلند زده شده باشد.

واکسن‌های فایزر، آسترازنکا، کووی شیلد، سینووک و جانسون اند جانسون مورد تایید کشور تایلند هستند.

آزمایش PCR در دوران قرنطینه

از مسافران در دوران قرنطینه در هتل تست PCR  گرفته میشود.

نصب برنامه کرونا

مسافران پس از ورود به تایلند باید برنامه ThailandPlus را دانلود کرده و در موبایل خود نصب کنند. سپس با شماره COE و کد مرجع دریافت شده در آن ثبت نام کنند.

بیمه مسافرتی کرونا

مسافران باید بیمه مسافرتی کرونا با حداقل 100000 دلار برای هزینه‌های پزشکی کرونا و محل اقامت داشته باشند. بهروزسیر ویزای تایلند را همراه با بیمه کرونا ارائه میدهد.

تمکن مالی برای ویزای تایلند

جهت دریافت ویزای تایلند ارائه تمکن مالی و پرینت 6 ماهه حساب به زبان لاتین  و مانده حساب 10000 یورو توسط متقاضی ویزا الزامی است.

بانکوک تایلند با ویزای توریستی تایلند از بهروزسیر
بانکوک تایلند با ویزای توریستی تایلند از بهروزسیر

ویزای تایلند برای ایرانی ها

برنامه تایلند برای توریست‌ها و گردشگران به این صورت هست که در فصل تابستان مسافرانی که واکسن را تا دوز آخر دریافت کرده‌اند، با گذراندن 7 شب قرنطینه در هتل میتوانند به شهرهای پوکت، پاتایا، سامویی، چیانگ‌مای، پانگ‌نا، کرابی و کائولاک سفر کنند.

اما در زمستان مسافرانی که واکسن کرونا زده‌اند بدون اینکه قرنطینه شوند میتوانند به شهرهای پاتایا، پوکت، سامویی، چیانگ‌مای و پانگ‌نا سفر کنند. از زمستان سال 2022 تمام شهرهای تایلند برای ورود گردشگران و مسافران باز خواهد شد.

قیمت ویزای تایلند

در حال حاضر و با توجه به شرایط کرونا فقط ویزای توریستی با شرایط گفته شده قابل صدور است. در جدول زیر قیمت ویزای تایلند و مدت زمان اعتبار و اقامت مشاهده میشود.

نوع ویزامدت اعتبارمدت اقامتمدت زمانقیمت(یورو)
ویزای توریستی تایلند سینگل عادی3 ماه58 روز3 - 7 روز کاری50
 1. اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار.
 2. دو قطعه عکس 3 در 4 رنگی (عکس باید جدید و متفاوت با عکس پاسپورت باشد)
 3. بلیط رفت‌ و برگشت (تاریخ رفت و برگشت به تایلند غیر قابل تغییر است)
 4. واچر هتل
 5. بیمه مسافرتی با پوشش کرونا
 6. کپی کارت ملی
 7. کپی تمام صفحات شناسنامه
 8. پرینت 6 ماهه حساب به زبان لاتین با موجودی حداقل 100میلیون تومان
 9. مشخصات کامل شخصی
 10. حضور مسافر در ایران هنگام درخواست ویزا الزامی است

ویزای تایلند چند روزه است

بسته به نوع ویزایی که دریافت میکنید، تعداد اقامت در تایلند متفاوت میشود. در حال حاضر با توجه به شرایط کرونا ویزای توریستی تایلند با حداکثر 58 روز اقامت برای ایرانیان قابل اخذ است.

شهر زیبای سامویی تایلند | بهروزسیر
شهر زیبای سامویی تایلند | بهروزسیر

انواع ویزای تایلند

مهمترین ویزاهایی که برای ورود به خاک تایلند میتوانید اخذ کنید ویزای توریستی، کاری، تحصیلی و ازدواج است. البته با ویزای ازدواج میتوانید اقامت دائم تایلند را بگیرید. در ادامه به توضیح مختصری از انواع ویزای تایلند میپردازیم.

ویزای توریستی تایلند

ویزای توریستی تایلند برای مسافرانی که به قصد تفریح و گردش میخواهند وارد سرزمین زیبای تایلند شوند مناسب است. با ویزای توریستی شما فقط اجازه گشت و گذار در تایلند را دارید و نمیتوانید در این کشور به کسب و کار مشغول شوید.

در حال حاضر ویزای تایلند به صورت توریستی و با مدت اقامت 58 روز قابل اخذ است. اعتبار این ویزا 3 ماهه و به صورت سینگل یعنی یکبار ورود صادر میشود. به این معنی که اگر یک بار در مدت اعتبار ویزا به تایلند سفر کنید و خارج شوید دیگر اجازه ورود به خاک تایلند را نخواهید داشت. حتی اگر اعتبار ویزای شما باقی مانده باشد.

ویزای کاری تایلند

با ویزای کاری تایلند شما میتوانید در این کشور مشغول به کار شوید. برای ویزای کاری نیاز به دعوتنامه از طرف کارفرما دارید. حال شاید بپرسید که این دعوتننامه رو چگونه بگیرید. یکی از روش‌ها این هست که از طریق سایتها و اپلیکشن های کاریابی برای شرکتها رزرومه کاری خودتان را بفرستید. در صورتی که کارفرما تمایل همکاری با شما را داشته باشد برایتان دعوتنامه کاری ارسال میکند. البته این روش بخاطر مشکلاتی که درآینده پیش می‌آید چندان پیشنهاد نمیشود.

راه بهتر این هست که با اخذ ویزای توریستی تایلند چند روز به این کشور سفر کنید. سپس به دنبال شغل مورد نظر بگردید و از نزدیک شرایط و محیط کاری را ببینید و حتی مصاحبه کاری انجام دهید. سپس از کارفرما جهت استخدام دعوتنامه کاری درخواست کنید. با این دعوتنامه شما میتوانید از ایران به صورت مجدد برای ویزای کاری تایلند درخواست دهید. ویزای کاری تایلند معمولا یکساله است که هرسال نیاز به تمدید دارد.

همانطور که در پیشتر خواندید با اخذ ویزای کاری و تمدید آن و زندگی در تایلند پس از گذشت 3 تا 5 سال میتوانید اقامت دائم این کشور یعنی پاسپورت و شهروندی تایلند را اخذ نمایید.

ویزای ازدواج تایلند

ویزای ازدواج شاید کمی سخت به نظر برسد اما اگر مراحل آن را بدانید در صورت داشتن شرایط ازدواج با فرد تایلندی میتوانید اقامت دائم این کشور را بگیرید. در اصل ویزایی به عنوان ویزای ازدواج در تایلند وجود ندارد. شهروند تایلندی که به صورت قانونی با فرد خارجی ازدواج کند میتواند برای همسرش ویزای غیر مهاجرتی 90 روزه بگیرد. سپس ویزا را تا 1 سال از طریق ازدواج تمدید کند. این تمدید 3 مرتبه انجام میشود تا سه سال زندگی در تایلند ثبت شود.

باید بدانید که تنها با ویزای ازدواج اجازه کار در تایلند را ندارید و برای اشتغال باید مجوز جداگانه بگیرید. شرایط ویزای ازدواج تایلند همچنین شامل حساب بانکی حداقل ۴۰۰۰۰۰ بات و اثبات درآمد ماهیانه بالای ۴۰۰۰۰ بات هست.

ویزای تحصیلی تایلند

برای اخذ ویزای تحصیلی تایلند ابتدا مدارک و فرمهای تحصیلی خود را برای دانشگاه مد نظرتون بفرستید. اگر دانشگاه با پذیرش شما موافقت کرد سپس با ارائه مدارک و دعوتنامه دانشگاهی برای ویزای تحصیلی تایلند اقدام میکنید. ویزای تحصیلی تایلند در نوبت اول 90 روز هست که پس از این 90 روز لازمه آن را تمدید کنید و ویزای یکساله تایلند بگیرید. این ویزا هر سال تمدید میشود.

با داشتن ویزای تحصیلی شما همچنان اجازه کار در تایلند را ندارید و مجبورید برای هزینه‌های تحصیل و معیشت مجوز جداگانه‌ای برای کار کردن بگیرید. هر ترم در دانشگاه‌های تایلند معمولا 5 ماه طول میکشد که باید حداقل در هر ترم 3 واحد درسی ثبت کنید. در غیر این صورت باید با سفارت تایلند در مورد عدم ثبت واحد درسی هماهنگ کنید تا مشکلی در ویزای تحصیلی شما پیش نیاید.

ویزای تایلند در فرودگاه

بسیاری از کشورها میتوانند ویزای تایلند در فرودگاه را به صورت 10 روزه اخذ کنند. ویزای فرودگاهی تایلند برای ایرانیان قابل درخواست نیست و مسافر باید یکی از انواع ویزای تایلند مانند ویزای توریستی را دریافت کند.

سفر به پاتایا تایلند + ویزای توریستی تایلند از بهروزسیر
سفر به پاتایا تایلند + ویزای توریستی تایلند از بهروزسیر

ویزای یکساله تایلند

ویزای یکساله تایلند از انواع ویزای بلند مدت محسوب میشود. افرادی که قصد دارند برای مدت طولانی در تایلند اقامت کنند میتوانند از سه طریق زیر برای ویزای یکساله تایلند درخواست دهند.

 • ویزای نخبگان تایلند
 • تمدید یک سال اقامت در نوع ویزای بازنشستگی با ویزای ازدواج
 • ویزای یکساله غیر مهاجرتی

ویزای نخبگان تایلند

این ویزا شامل افرادی میشود که متخصص و نخبه دانشگاهی هستند و با توجه به نیاز دانشگاه‌ها و مراکز تخصصی تایلند جهت جذب این نخبگان، اقامت دائم یا ویزای بلند مدت داده میشود. این ویزا یک ویزای مولتی یا چندبار ورود با اعتبار 5 سال که هر بار اجازه یکسال اقامت دارد. هر 5 سال این ویزا قابل تمدید است.
با داشتن این ویزا دیگر نیازی نیست هر 90 روز از کشور خارج شوید. میتوانید بی وقفه در تایلند اقامت داشته باشید.

ویزای بازنشستگی

بازنشستگانی که بیش از 50 سال سن دارند میتوانند ویزای بلند مدت تایلند را اخذ کنند. فرد متقاضی ابتدا باید یک ویزای غیرمهاجرتی 90 روزه اخذ کند. پس از دو ماه میتواند برای ویزای بازنشستگی به مدت یکسال اقدام کند. تمدید اقامت در دفتر مهاجرت محل متقاضی صادر میشود.

ویزای ازدواج

با ویزای ازدواج که بالاتر توضیح آن داده شد میتوان هر سال ویزا را تمدید کرد. یکی از راه‌های اخذ ویزای یکساله و تمدید سالانه آن ویزای ازدواج تایلند است.

ویزای یکساله چندبار ورود غیرمهاجرتی

این نوع ویزا که به هدف برنامه  و نوع سفر بستگی دارد فقط از طریق سفارت یا کنسولگری خارج از کشور تایلند صادر میشود. یعنی این ویزا در داخل تایلند قابل اخذ نیست. افرادی که تمایل دارند برای مدت طولانی در تایلند بمانند، میتوانند ویزای یکساله تایلند را درخواست دهند. این ویزا از تاریخ صدور به مدت یکسال اعتبار دارد و تا سه ماه در تاریخ انقضای ویزا قابل تمدید است. البته این را هم بدانید که هر 90 روز از طریق سفرهای هوایی، دریایی یا زمینی باید از کشور تایلند خارج شوید و سپس وارد شوید.

ویزای ترانزیت تایلند

ویزای ترانزیت تایلند مناسب افرادی است که به کشور دیگری جز تایلند مسافرت میکنند اما در بین راه مجبورند یک توقف چند ساعته الی یک روزه در این کشور داشته باشند.

قیمت پاسپورت تایلند

اگر دوست دارید ارزش پاسپورت تایلند را بدانید پس با ما همراه باشید. با داشتن پاسپورت تایلند میتوانید به 74 کشور بدون ویزا سفر کنید. ارزش و قیمت پاسپورت تایلند در رده بندی جهانی در رتبه 68 قرار دار. افرادی که پاسپورت تایلند را دریافت میکنند در حقیقت حقوق شهروندی شامل حال شما میشود. از جمله این حقوق شما اجازه کار و زندگی در تایلند را دارید.

کشورهایی که میتوانید بدون داشتن ویزا فقط با پاسپورت تایلند سفر کنید: کشور آرژانتین، هایتی، برزیل، چیلی، کره جنوبی، برمودا، کنیا، اندورا، فیجی، ماداگاسکار و جزایر سلیمان هستند. در این کشورها بدون داشتن ویزا میتوانید 90 روز اقامت داشته باشید.

در کشورهای نپال و سومالی میتوانید با پاسپورت تایلند تا 60 روز اقامت داشته باشید. برای گرفتن پاسپورت تایلند یکی از شرایط این است که حداقل به مدت  3 تا 5 سال در کشور تایلند کار و زندگی کرده باشید. سپس میتوانید درخواست اقامت دائم و پاسپورت تایلند دهید.

بلیط و ویزای تایلند

برای اخذ ویزای تایلند حتما باید بلیط رفت و برگشت به تایلند را همراه با رزرو هتل به سفارت یا کارگزار ویزای تایلند مثل بهروزسیر که به نمایندگی از شما مراحل صدور ویزا را پیگیری میکند، ارائه دهید.

سفر به پوکت تایلند با ویزای 3 ماهه تایلند از بهروزسیر

سفر به پوکت تایلند با ویزای 3 ماهه تایلند از بهروزسیر

وقت سفارت تایلند

برای اخذ ویزا تایلند نیازی به مصاحبه حضوری نیست و پیشنهاد میشود این کار را به یک کارگزار ویزای تایلند بسپارید. کارگزار ویزای تایلند مدارک لازم و مربوطه را از شما میگیرد و تحویل سفارت تایلند میدهد. سپس مراحل را پیگیری میکند و در نهایت ویزا به همراه مدارک طی روزهای کاری مندرج در جدول قیمت ویزا، تحویل مسافر داده میشود.

شما میتوانید با تماس تلفنی به سفارت تایلند وقت قبلی هماهنگ کنید و از تعطیلی یا شلوغی سفارت مطلع شوید. در ادامه آدرس سفارت تایلند به همراه شماره تماس‌ها برای شما گردآوری شده است.

آدرس جدید سفارت تایلند در تهران

خیابان بهارستان، روبروی بیمارستان طرفه، کوچه استقلال، پلاک 4

شماره تلفن سفارت تایلند در ایران

برای تعیین وقت قبلی میتوانید با شماره 77537708 – 77531433  (21 98+) تماس بگیرید. کنسولگری تایلند در تهران از ساعت 8:30 صبح الی 16:30 عصر پاسخگو هستند. همچنین برای اطمینان از مدارک لازم با همین شماره تماس بگیرید.

چه روزهایی سفارت تایلند باز است

سفارت تایلند در تهران روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه باز است و در روزهای جمعه و شنبه تعطیل هستند.

سفارت تایلند در مشهد

سفارت تایلند در ایران فقط در شهر تهران و به آدرس ذکر شده قرار دارد. شهرهای دیگر مثل مشهد، اصفهان، شیراز و … جهت اخذ ویزای تایلند میتوانند به راحتی پس از تماس با کارگزار ویزا تایلند بهروزسیر به شماره زیر، مدارک خود را به شرکت بهروزسیر ارسال کنند. همکاران ما در مدت زمان کاری صدور ویزا جهت پیگیری مراحل و سوالات، پاسخگوی شما عزیزان هستند.

021-41516 و 88501852-021

 

سایت رسمی سفارت تایلند در تهران

سایت رسمی سفارت تایلند www.thaiembassy-tehran.org است

ایمیل سفارت تایلند

info(at)thaiembassy-tehran.org