شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

ویزای تایلند

نویسنده: بهروزسیر منتشر شده در: 28 مارس 2023 3,785 بازدید

بهروزسیر؛ کارگزار تخصصی ویزای تایلند

قدم اول برای دریافت ویزای تایلند ۲۰۲۳ گرفتن وقت از سفارت تایلند برای تحویل مدارک است که این کار توسط شرکت بهروزسیر به نمایندگی از مسافر انجام میشود. جهت اخذ ویزا تایلند برای ایرانیان نیازی نیست حضوری اقدام کنید. بهروزسیر به عنوان کارگزار مستقیم ویزای تایلند مراحل اخذ ویزای شما را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهد.

افتخار ما این است که توانسته‌ایم با سال‌ها تجربه و کارشناسان حرفه‌ای به‌صورت 24 ساعته در 7 روز هفته جهت اخذ ویزای اندونزی در خدمت و پاسخگوی شما باشیم.

آنچه خواهیم خواند پنهان

شرایط جدید ویزای تایلند ۲۰۲۳

برای سفر به تایلند دریافت دو دوز واکسن کرونا الزامی است و ‌هنگام ورود به تایلند باید ۱۴ روز از دریافت دوز دوم واکسن گذشته باشد. بنابراین هنگام سفر به تایلند تاییدیه الکترونیکی واکسن را باید همراه داشته باشید.

نکته : هزینه پرداخت شده به سفارت در صورت کنسل کردن ویزا از طرف مسافر و یا ریجکت شدن ویزا از طرف سفارت غیر قابل برگشت است.

مدارک لازم برای ویزای تایلند

  1. اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار.
  2. دو قطعه عکس 6 در 4 رنگی (عکس باید جدید زیر 3 ماه باشد و تمام رخ زمینه سفید)
  3. بیمه مسافرتی 60 روزه با پوشش کرونا تا سقف 20 هزار دلار
  4. کپی کارت ملی
  5. کپی تمام صفحات شناسنامه
  6. پرینت تمکن مالی با موجودی حداقل 50میلیون تومان به زبان لاتین با مهر و امضای شعبه و مهر برجسته بانک
  7. حضور مسافر در ایران هنگام درخواست ویزا الزامی است

قیمت ویزای تایلند

در حال حاضر و با توجه به شرایط کرونا فقط ویزای توریستی با شرایط گفته شده قابل صدور است. در جدول زیر قیمت ویزای تایلند و مدت زمان اعتبار و اقامت مشاهده میشود.

نوع ویزامدت اعتبارمدت اقامتمدت زمانقیمت(یورو)
ویزای توریستی سینگل عادی تایلند3 ماه58 روز7 - 10 روز کاری60 یورو
ویزای توریستی سینگل فوری تایلند3 ماه58 روز4 روز کاری70 یورو

در حال حاضر بهروزسیر تنها ویزاهای ارائه شده در جدول فوق را اخذ می‌نماید.

نمونه ویزای تایلند ۲۰۲۳

نمونه ویزا تایلند

نمونه ویزا تایلند

شرایط جدید ویزای تایلند برای ایرانیان

آزمایش PCR  کرونا برای کسایی که دو دوز واکسن کرونا را نزدند.

از جمله شرایط جدید ویزای تایلند برای ایرانیان این است که مسافران تایلند که دو دوز واکسن کرونا را دریافت نکرده اند می بایست ظرف 48 ساعت مانده به پرواز تست pcr انجام دهند و نتیجه منفی تست را به صورت پرینت در فرودگاه ارائه دهند.

بیمه مسافرتی کرونا

یکی دیگر از شرایط جدید ویزای تایلند داشتن بیمه مسافرتی با پوشش کرونا برای سفر به تایلند الزامی است. هزینه بیمه به عهده مسافر می باشد. همچنین یکی از مدارک مورد نیاز سفارت تایلند برای دریافت ویزا بیمه است که می توانید از طریق بهروزسیر این بیمه را دریافت نمایید.

تمکن مالی برای ویزای تایلند

جهت دریافت ویزای تایلند ارائه پرینت تمکن مالی با موجودی حداقل 50میلیون تومان به زبان لاتین با مهر و امضای شعبه و مهر برجسته بانک توسط متقاضی ویزا الزامی است.

شرایط جدید ویزای تایلند

شرایط جدید ویزای تایلند

ویزای تایلند چند روزه است

بسته به نوع ویزایی که دریافت میکنید، تعداد اقامت در تایلند متفاوت میشود. در حال حاضر با توجه به شرایط کرونا ویزای توریستی تایلند با حداکثر 58 روز اقامت برای ایرانیان قابل اخذ است.

انواع ویزای تایلند

مهمترین ویزاهایی که برای ورود به خاک تایلند میتوانید اخذ کنید ویزای توریستی، کاری، تحصیلی و ازدواج است. البته با ویزای ازدواج میتوانید اقامت دائم تایلند را بگیرید. در ادامه به توضیح مختصری از انواع ویزای تایلند میپردازیم.

ویزای توریستی تایلند

ویزای توریستی تایلند برای مسافرانی که به قصد تفریح و گردش میخواهند وارد سرزمین زیبای تایلند شوند مناسب است. با ویزای توریستی شما فقط اجازه گشت و گذار در تایلند را دارید و نمیتوانید در این کشور به کسب و کار مشغول شوید.

در حال حاضر ویزای تایلند به صورت توریستی و با مدت اقامت 58 روز قابل اخذ است. اعتبار این ویزا 3 ماهه و به صورت سینگل یعنی یکبار ورود صادر میشود. به این معنی که اگر یک بار در مدت اعتبار ویزا به تایلند سفر کنید و خارج شوید دیگر اجازه ورود به خاک تایلند را نخواهید داشت. حتی اگر اعتبار ویزای شما باقی مانده باشد.

ویزای کاری تایلند

با ویزای کاری تایلند شما میتوانید در این کشور مشغول به کار شوید. برای ویزای کاری نیاز به دعوتنامه از طرف کارفرما دارید. حال شاید بپرسید که این دعوتننامه رو چگونه بگیرید. یکی از روش‌ها این هست که از طریق سایتها و اپلیکشن های کاریابی برای شرکتها رزرومه کاری خودتان را بفرستید. در صورتی که کارفرما تمایل همکاری با شما را داشته باشد برایتان دعوتنامه کاری ارسال میکند. البته این روش بخاطر مشکلاتی که درآینده پیش می‌آید چندان پیشنهاد نمیشود.

راه بهتر این هست که با اخذ ویزای توریستی تایلند چند روز به این کشور سفر کنید. سپس به دنبال شغل مورد نظر بگردید و از نزدیک شرایط و محیط کاری را ببینید و حتی مصاحبه کاری انجام دهید. سپس از کارفرما جهت استخدام دعوتنامه کاری درخواست کنید. با این دعوتنامه شما میتوانید از ایران به صورت مجدد برای ویزای کاری تایلند درخواست دهید. ویزای کاری تایلند معمولا یکساله است که هرسال نیاز به تمدید دارد.

همانطور که در پیشتر خواندید با اخذ ویزای کاری و تمدید آن و زندگی در تایلند پس از گذشت 3 تا 5 سال میتوانید اقامت دائم این کشور یعنی پاسپورت و شهروندی تایلند را اخذ نمایید.

قیمت ویزای تایلند

قیمت ویزای تایلند

ویزای ازدواج تایلند

ویزای ازدواج شاید کمی سخت به نظر برسد اما اگر مراحل آن را بدانید در صورت داشتن شرایط ازدواج با فرد تایلندی میتوانید اقامت دائم این کشور را بگیرید. در اصل ویزایی به عنوان ویزای ازدواج در تایلند وجود ندارد. شهروند تایلندی که به صورت قانونی با فرد خارجی ازدواج کند میتواند برای همسرش ویزای غیر مهاجرتی 90 روزه بگیرد. سپس ویزا را تا 1 سال از طریق ازدواج تمدید کند. این تمدید 3 مرتبه انجام میشود تا سه سال زندگی در تایلند ثبت شود.

باید بدانید که تنها با ویزای ازدواج اجازه کار در تایلند را ندارید و برای اشتغال باید مجوز جداگانه بگیرید. شرایط ویزای ازدواج تایلند همچنین شامل حساب بانکی حداقل ۴۰۰۰۰۰ بات و اثبات درآمد ماهیانه بالای ۴۰۰۰۰ بات هست.

ویزای تحصیلی تایلند

برای اخذ ویزای تحصیلی تایلند ابتدا مدارک و فرمهای تحصیلی خود را برای دانشگاه مد نظرتون بفرستید. اگر دانشگاه با پذیرش شما موافقت کرد سپس با ارائه مدارک و دعوتنامه دانشگاهی برای ویزای تحصیلی تایلند اقدام میکنید. ویزای تحصیلی تایلند در نوبت اول 90 روز هست که پس از این 90 روز لازمه آن را تمدید کنید و ویزای یکساله تایلند بگیرید. این ویزا هر سال تمدید میشود.

با داشتن ویزای تحصیلی شما همچنان اجازه کار در تایلند را ندارید و مجبورید برای هزینه‌های تحصیل و معیشت مجوز جداگانه‌ای برای کار کردن بگیرید. هر ترم در دانشگاه‌های تایلند معمولا 5 ماه طول میکشد که باید حداقل در هر ترم 3 واحد درسی ثبت کنید. در غیر این صورت باید با سفارت تایلند در مورد عدم ثبت واحد درسی هماهنگ کنید تا مشکلی در ویزای تحصیلی شما پیش نیاید.

ویزای تایلند در فرودگاه

بسیاری از کشورها میتوانند ویزای تایلند در فرودگاه را به صورت 10 روزه اخذ کنند. ویزای فرودگاهی تایلند برای ایرانیان قابل درخواست نیست و مسافر باید یکی از انواع ویزای تایلند مانند ویزای توریستی را دریافت کند.

مدارک ویزای تایلند

مدارک ویزای تایلند

ویزای یکساله تایلند

ویزای یکساله تایلند از انواع ویزای بلند مدت محسوب میشود. افرادی که قصد دارند برای مدت طولانی در تایلند اقامت کنند میتوانند از سه طریق زیر برای ویزای یکساله تایلند درخواست دهند.

  • ویزای نخبگان تایلند
  • تمدید یک سال اقامت در نوع ویزای بازنشستگی با ویزای ازدواج
  • ویزای یکساله غیر مهاجرتی

ویزای نخبگان تایلند

این ویزا شامل افرادی میشود که متخصص و نخبه دانشگاهی هستند و با توجه به نیاز دانشگاه‌ها و مراکز تخصصی تایلند جهت جذب این نخبگان، اقامت دائم یا ویزای بلند مدت داده میشود. این ویزا یک ویزای مولتی یا چندبار ورود با اعتبار 5 سال که هر بار اجازه یکسال اقامت دارد. هر 5 سال این ویزا قابل تمدید است.
با داشتن این ویزا دیگر نیازی نیست هر 90 روز از کشور خارج شوید. میتوانید بی وقفه در تایلند اقامت داشته باشید.

ویزای بازنشستگی

بازنشستگانی که بیش از 50 سال سن دارند میتوانند ویزای بلند مدت تایلند را اخذ کنند. فرد متقاضی ابتدا باید یک ویزای غیرمهاجرتی 90 روزه اخذ کند. پس از دو ماه میتواند برای ویزای بازنشستگی به مدت یکسال اقدام کند. تمدید اقامت در دفتر مهاجرت محل متقاضی صادر میشود.

ویزای ازدواج

با ویزای ازدواج که بالاتر توضیح آن داده شد میتوان هر سال ویزا را تمدید کرد. یکی از راه‌های اخذ ویزای یکساله و تمدید سالانه آن ویزای ازدواج تایلند است.

ویزای یکساله چندبار ورود غیرمهاجرتی

این نوع ویزا که به هدف برنامه  و نوع سفر بستگی دارد فقط از طریق سفارت یا کنسولگری خارج از کشور تایلند صادر میشود. یعنی این ویزا در داخل تایلند قابل اخذ نیست. افرادی که تمایل دارند برای مدت طولانی در تایلند بمانند، میتوانند ویزای یکساله تایلند را درخواست دهند. این ویزا از تاریخ صدور به مدت یکسال اعتبار دارد و تا سه ماه در تاریخ انقضای ویزا قابل تمدید است. البته این را هم بدانید که هر 90 روز از طریق سفرهای هوایی، دریایی یا زمینی باید از کشور تایلند خارج شوید و سپس وارد شوید.

ویزای ترانزیت تایلند

ویزای ترانزیت تایلند مناسب افرادی است که به کشور دیگری جز تایلند مسافرت میکنند اما در بین راه مجبورند یک توقف چند ساعته الی یک روزه در این کشور داشته باشند.

بلیط و ویزای تایلند

برای اخذ ویزای تایلند مسافر می‌تواند بلیط رفت و برگشت به تایلند را همراه با رزرو هتل به کارگزار ویزای تایلند مثل بهروزسیر که به نمایندگی از شما مراحل صدور ویزا را پیگیری میکند، ارائه دهید. همچنین میتوانید تور تایلند را با بهترین قیمت و خدمات از بهروزسیر اخذ نمایید.

اخذ ویزای تایلند فوری

اخذ ویزای تایلند فوری

سفارت تایلند در تهران

آدرس جدید سفارت تایلند در تهران

خیابان بهارستان، روبروی بیمارستان طرفه، کوچه استقلال، پلاک 4

شماره تلفن سفارت تایلند در ایران

برای تعیین وقت قبلی میتوانید با شماره 77537708 – 77531433  (21 98+) تماس بگیرید. کنسولگری تایلند در تهران از ساعت 8:30 صبح الی 16:30 عصر پاسخگو هستند. همچنین برای اطمینان از مدارک لازم با همین شماره تماس بگیرید.

چه روزهایی سفارت تایلند باز است

سفارت تایلند در تهران روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه باز است و در روزهای جمعه و شنبه تعطیل هستند.

سفارت تایلند در مشهد

سفارت تایلند در ایران فقط در شهر تهران و به آدرس ذکر شده قرار دارد. شهرهای دیگر مثل مشهد، اصفهان، شیراز و … جهت اخذ ویزای تایلند میتوانند به راحتی پس از تماس با کارگزار ویزا تایلند بهروزسیر به شماره زیر، مدارک خود را به شرکت بهروزسیر ارسال کنند. همکاران ما در مدت زمان کاری صدور ویزا جهت پیگیری مراحل و سوالات، پاسخگوی شما عزیزان هستند.

سایت رسمی سفارت تایلند در تهران

سایت رسمی سفارت تایلند www.thaiembassy-tehran.org است

ایمیل سفارت تایلند

info(at)thaiembassy-tehran.org

شرایط جدید ویزای تایلند چیست

شرایط جدید ویزای تایلند تست منفی pcr است که در سایت جدیدترین شرایط و مدارک ذکر شده است.

قیمت ویزای تایلند چقدره؟

قیمت ویزای تایلند با توجه به نوسانات نرخ ارز متغیر است. در جدول سایت بهروزسیر میتوانید جدیدترین آپدیت قیمت ویزای تایلند را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

تماس بگیرید