شنبه - چهارشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

ویزای تایلند 2021 + شرایط جدید ویزای تایلند در کرونا

ویزای تایلند بهروزسیر
اطلاعات ویزا
نویسنده: بهروزسیر منتشر شده در: 17 اکتبر 2021 573 بازدید

قدم اول برای دریافت ویزای تایلند گرفتن وقت از سفارت تایلند برای تحویل مدارک است که این کار توسط شرکت بهروزسیر به نمایندگی از مسافر انجام میشود. بعد از دریافت وقت سفارت مدارک توسط شرکت بهروزسیر تحویل سفارت داده میشود و سفارت تایلند بعد از تایید صحت مدارک ظرف 7 روز کاری اقدام به صدور ویزا میکند.بعد از دریافت ویزا شرکت بهروزسیر دو روز قبل از تاریخ سفر اقدام به دریافت کد COE از سفارت تایلند می نماید و در اختیار مسافر قرار می دهد که هنگام ورود به تایلند باید به همراه داشته باشد. برای سفر به تایلند دریافت دو دوز واکسن کرونا الزامی است و ‌هنگام ورود به تایلند باید ۱۴ روز از دریافت دوز دوم واکسن گذشته باشد. بنابراین هنگام سفر به تایلند تاییدیه الکترونیکی واکسن را باید همراه داشته باشید.

 

قیمت ویزای تایلند کلیک کنید

 

نکته : هزینه پرداخت شده به سفارت در صورت کنسل کردن ویزا از طرف مسافر و یا ریجکت شدن ویزا از طرف سفارت غیر قابل برگشت است.

ویزای تایلند

هتلی در کرابی تایلند | ویزای تایلند

شرایط جدید ویزای تایلند در کرونا

آزمایش PCR  کرونا

مسافران تایلند علاوه بر دریافت دو دوز واکسن کرونا می بایست ظرف ۷۲ ساعت مانده به پرواز تست pcr انجام دهند و نتیجه منفی تست را به صورت پرینت در فرودگاه ارائه دهند. همچنین هنگام ورود به تایلند مسافران توسط ترانسفر به هتل منتقل می شوند و در هتل مجددا از مسافران تست کرونا گرفته می شود و در صورت منفی بودن نتیجه تست مسافر می تواند وارد شهر شود. مدت زمان اعلام نتیجه تست حداکثر ۲۴ ساعت می باشد و هزینه تست ۱۰۰ دلار می باشد که به عهده مسافر است. هنگام ورود به تایلند ۷ شب اقامت در بانکوک الزامی است و بعد از آن مسافر می تواند به شهرهای دیگر نیز سفر کند. هنگام بازگشت از تایلند مجددا از مسافران تست pcr گرفته می شود و هزینه تست ۱۰۰ دلار می باشد که به عهده مسافر است. لازم به ذکر است که ۲۰۰ دلار هزینه تست قبل از ورود مسافر به تایلند می بایست به هتل پرداخت شود.

شرایط قرنطینه در تایلند

در حال حاضر دولت تایلند به دلیل دریافت دو دوز واکسن محدودیت قرنطینه را لغو کرده و فقط مسافران تایلند موظف هستند هنگام ورود به تایلند ۷ شب در همان شهری که وارد می شوند اقامت داشته باشند و سپس به شهرهای دیگر سفر کنند.

نصب برنامه کرونا

مسافران پس از ورود به تایلند باید برنامه ThailandPlus را دانلود کرده و در موبایل خود نصب کنند. سپس با شماره COE و کد مرجع دریافت شده در آن ثبت نام کنند.

بیمه مسافرتی کرونا

داشتن بیمه مسافرتی با پوشش کرونا برای سفر به تایلند الزامی است. هزینه بیمه به عهده مسافر می باشد. همچنین یکی از مدارک مورد نیاز سفارت تایلند برای دریافت ویزا بیمه است که می توانید از طریق بهروزسیر این بیمه را دریافت نمایید.

تمکن مالی برای ویزای تایلند

جهت دریافت ویزای تایلند ارائه تمکن مالی و پرینت 6 ماهه حساب به زبان لاتین  و مانده حساب 10000 یورو توسط متقاضی ویزا الزامی است.

شرایط جدید ویزای تایلند در کرونا

بانکوک تایلند | شرایط جدید ویزای تایلند در کرونا

قیمت ویزای تایلند

در حال حاضر و با توجه به شرایط کرونا فقط ویزای توریستی با شرایط گفته شده قابل صدور است. در جدول زیر قیمت ویزای تایلند و مدت زمان اعتبار و اقامت مشاهده میشود.

نوع ویزاتوضیحاتمدت اعتبارمدت اقامتمدت زمانقیمت(یورو)
ویزای توریستی تایلند سینگل* اصل پاسپورت بالای 7 ماه اعتبار
* 2 قطعه عکس 4*3 رنگی زمینه سفید (جدید و متفاوت با عکس پاسپورت)
* پرینت حساب یا تمکن مالی بالای 40 میلیون
* رزرو قطعی بلیت و هتل
* بیمه سامان با سقف 100.000 یورو
3 ماه58 روز3 - 7 روز کاری70
 1. اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار.
 2. دو قطعه عکس 3 در 4 رنگی (عکس باید جدید و متفاوت با عکس پاسپورت باشد)
 3. بلیط رفت‌ و برگشت (تاریخ رفت و برگشت به تایلند غیر قابل تغییر است)
 4. واچر هتل
 5. بیمه مسافرتی با پوشش کرونا
 6. کپی کارت ملی
 7. کپی تمام صفحات شناسنامه
 8. پرینت 6 ماهه حساب به زبان لاتین با موجودی حداقل 40میلیون تومان
 9. مشخصات کامل شخصی
 10. حضور مسافر در ایران هنگام درخواست ویزا الزامی است

ویزای تایلند چند روزه است

بسته به نوع ویزایی که دریافت میکنید، تعداد اقامت در تایلند متفاوت میشود. در حال حاضر با توجه به شرایط کرونا ویزای توریستی تایلند با حداکثر 58 روز اقامت برای ایرانیان قابل اخذ است.

قیمت ویزای تایلند

شهر زیبای سامویی تایلند | قیمت ویزای تایلند

انواع ویزای تایلند

مهمترین ویزاهایی که برای ورود به خاک تایلند میتوانید اخذ کنید ویزای توریستی، کاری، تحصیلی و ازدواج است. البته با ویزای ازدواج میتوانید اقامت دائم تایلند را بگیرید. در ادامه به توضیح مختصری از انواع ویزای تایلند میپردازیم.

ویزای توریستی تایلند

ویزای توریستی تایلند برای مسافرانی که به قصد تفریح و گردش میخواهند وارد سرزمین زیبای تایلند شوند مناسب است. با ویزای توریستی شما فقط اجازه گشت و گذار در تایلند را دارید و نمیتوانید در این کشور به کسب و کار مشغول شوید.

در حال حاضر ویزای تایلند به صورت توریستی و با مدت اقامت 58 روز قابل اخذ است. اعتبار این ویزا 3 ماهه و به صورت سینگل یعنی یکبار ورود صادر میشود. به این معنی که اگر یک بار در مدت اعتبار ویزا به تایلند سفر کنید و خارج شوید دیگر اجازه ورود به خاک تایلند را نخواهید داشت. حتی اگر اعتبار ویزای شما باقی مانده باشد.

ویزای کاری تایلند

با ویزای کاری تایلند شما میتوانید در این کشور مشغول به کار شوید. برای ویزای کاری نیاز به دعوتنامه از طرف کارفرما دارید. حال شاید بپرسید که این دعوتننامه رو چگونه بگیرید. یکی از روش‌ها این هست که از طریق سایتها و اپلیکشن های کاریابی برای شرکتها رزرومه کاری خودتان را بفرستید. در صورتی که کارفرما تمایل همکاری با شما را داشته باشد برایتان دعوتنامه کاری ارسال میکند. البته این روش بخاطر مشکلاتی که درآینده پیش می‌آید چندان پیشنهاد نمیشود.

راه بهتر این هست که با اخذ ویزای توریستی تایلند چند روز به این کشور سفر کنید. سپس به دنبال شغل مورد نظر بگردید و از نزدیک شرایط و محیط کاری را ببینید و حتی مصاحبه کاری انجام دهید. سپس از کارفرما جهت استخدام دعوتنامه کاری درخواست کنید. با این دعوتنامه شما میتوانید از ایران به صورت مجدد برای ویزای کاری تایلند درخواست دهید. ویزای کاری تایلند معمولا یکساله است که هرسال نیاز به تمدید دارد.

همانطور که در پیشتر خواندید با اخذ ویزای کاری و تمدید آن و زندگی در تایلند پس از گذشت 3 تا 5 سال میتوانید اقامت دائم این کشور یعنی پاسپورت و شهروندی تایلند را اخذ نمایید.

ویزای ازدواج تایلند

ویزای ازدواج شاید کمی سخت به نظر برسد اما اگر مراحل آن را بدانید در صورت داشتن شرایط ازدواج با فرد تایلندی میتوانید اقامت دائم این کشور را بگیرید. در اصل ویزایی به عنوان ویزای ازدواج در تایلند وجود ندارد. شهروند تایلندی که به صورت قانونی با فرد خارجی ازدواج کند میتواند برای همسرش ویزای غیر مهاجرتی 90 روزه بگیرد. سپس ویزا را تا 1 سال از طریق ازدواج تمدید کند. این تمدید 3 مرتبه انجام میشود تا سه سال زندگی در تایلند ثبت شود.

باید بدانید که تنها با ویزای ازدواج اجازه کار در تایلند را ندارید و برای اشتغال باید مجوز جداگانه بگیرید. شرایط ویزای ازدواج تایلند همچنین شامل حساب بانکی حداقل ۴۰۰۰۰۰ بات و اثبات درآمد ماهیانه بالای ۴۰۰۰۰ بات هست.

ویزای تحصیلی تایلند

برای اخذ ویزای تحصیلی تایلند ابتدا مدارک و فرمهای تحصیلی خود را برای دانشگاه مد نظرتون بفرستید. اگر دانشگاه با پذیرش شما موافقت کرد سپس با ارائه مدارک و دعوتنامه دانشگاهی برای ویزای تحصیلی تایلند اقدام میکنید. ویزای تحصیلی تایلند در نوبت اول 90 روز هست که پس از این 90 روز لازمه آن را تمدید کنید و ویزای یکساله تایلند بگیرید. این ویزا هر سال تمدید میشود.

با داشتن ویزای تحصیلی شما همچنان اجازه کار در تایلند را ندارید و مجبورید برای هزینه‌های تحصیل و معیشت مجوز جداگانه‌ای برای کار کردن بگیرید. هر ترم در دانشگاه‌های تایلند معمولا 5 ماه طول میکشد که باید حداقل در هر ترم 3 واحد درسی ثبت کنید. در غیر این صورت باید با سفارت تایلند در مورد عدم ثبت واحد درسی هماهنگ کنید تا مشکلی در ویزای تحصیلی شما پیش نیاید.

ویزای تایلند در فرودگاه

بسیاری از کشورها میتوانند ویزای تایلند در فرودگاه را به صورت 10 روزه اخذ کنند. ویزای فرودگاهی تایلند برای ایرانیان قابل درخواست نیست و مسافر باید یکی از انواع ویزای تایلند مانند ویزای توریستی را دریافت کند.

سفر به پاتایا تایلند + ویزای توریستی تایلند از بهروزسیر

سفر به پاتایا تایلند + ویزای توریستی تایلند از بهروزسیر

ویزای یکساله تایلند

ویزای یکساله تایلند از انواع ویزای بلند مدت محسوب میشود. افرادی که قصد دارند برای مدت طولانی در تایلند اقامت کنند میتوانند از سه طریق زیر برای ویزای یکساله تایلند درخواست دهند.

 • ویزای نخبگان تایلند
 • تمدید یک سال اقامت در نوع ویزای بازنشستگی با ویزای ازدواج
 • ویزای یکساله غیر مهاجرتی

ویزای نخبگان تایلند

این ویزا شامل افرادی میشود که متخصص و نخبه دانشگاهی هستند و با توجه به نیاز دانشگاه‌ها و مراکز تخصصی تایلند جهت جذب این نخبگان، اقامت دائم یا ویزای بلند مدت داده میشود. این ویزا یک ویزای مولتی یا چندبار ورود با اعتبار 5 سال که هر بار اجازه یکسال اقامت دارد. هر 5 سال این ویزا قابل تمدید است.
با داشتن این ویزا دیگر نیازی نیست هر 90 روز از کشور خارج شوید. میتوانید بی وقفه در تایلند اقامت داشته باشید.

ویزای بازنشستگی

بازنشستگانی که بیش از 50 سال سن دارند میتوانند ویزای بلند مدت تایلند را اخذ کنند. فرد متقاضی ابتدا باید یک ویزای غیرمهاجرتی 90 روزه اخذ کند. پس از دو ماه میتواند برای ویزای بازنشستگی به مدت یکسال اقدام کند. تمدید اقامت در دفتر مهاجرت محل متقاضی صادر میشود.

ویزای ازدواج

با ویزای ازدواج که بالاتر توضیح آن داده شد میتوان هر سال ویزا را تمدید کرد. یکی از راه‌های اخذ ویزای یکساله و تمدید سالانه آن ویزای ازدواج تایلند است.

ویزای یکساله چندبار ورود غیرمهاجرتی

این نوع ویزا که به هدف برنامه  و نوع سفر بستگی دارد فقط از طریق سفارت یا کنسولگری خارج از کشور تایلند صادر میشود. یعنی این ویزا در داخل تایلند قابل اخذ نیست. افرادی که تمایل دارند برای مدت طولانی در تایلند بمانند، میتوانند ویزای یکساله تایلند را درخواست دهند. این ویزا از تاریخ صدور به مدت یکسال اعتبار دارد و تا سه ماه در تاریخ انقضای ویزا قابل تمدید است. البته این را هم بدانید که هر 90 روز از طریق سفرهای هوایی، دریایی یا زمینی باید از کشور تایلند خارج شوید و سپس وارد شوید.

ویزای ترانزیت تایلند

ویزای ترانزیت تایلند مناسب افرادی است که به کشور دیگری جز تایلند مسافرت میکنند اما در بین راه مجبورند یک توقف چند ساعته الی یک روزه در این کشور داشته باشند.

بلیط و ویزای تایلند

برای اخذ ویزای تایلند حتما باید بلیط رفت و برگشت به تایلند را همراه با رزرو هتل به سفارت یا کارگزار ویزای تایلند مثل بهروزسیر که به نمایندگی از شما مراحل صدور ویزا را پیگیری میکند، ارائه دهید.

سفر به پوکت تایلند با ویزای 3 ماهه تایلند از بهروزسیر

سفر به پوکت تایلند با ویزای 3 ماهه تایلند از بهروزسیر

وقت سفارت تایلند

برای اخذ ویزا تایلند نیازی به مصاحبه حضوری نیست و پیشنهاد میشود این کار را به یک کارگزار ویزای تایلند بسپارید. کارگزار ویزای تایلند مدارک لازم و مربوطه را از شما میگیرد و تحویل سفارت تایلند میدهد. سپس مراحل را پیگیری میکند و در نهایت ویزا به همراه مدارک طی روزهای کاری مندرج در جدول قیمت ویزا، تحویل مسافر داده میشود.

شما میتوانید با تماس تلفنی به سفارت تایلند وقت قبلی هماهنگ کنید و از تعطیلی یا شلوغی سفارت مطلع شوید. در ادامه آدرس سفارت تایلند به همراه شماره تماس‌ها برای شما گردآوری شده است.

آدرس جدید سفارت تایلند در تهران

خیابان بهارستان، روبروی بیمارستان طرفه، کوچه استقلال، پلاک 4

شماره تلفن سفارت تایلند در ایران

برای تعیین وقت قبلی میتوانید با شماره 77537708 – 77531433  (21 98+) تماس بگیرید. کنسولگری تایلند در تهران از ساعت 8:30 صبح الی 16:30 عصر پاسخگو هستند. همچنین برای اطمینان از مدارک لازم با همین شماره تماس بگیرید.

چه روزهایی سفارت تایلند باز است

سفارت تایلند در تهران روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه باز است و در روزهای جمعه و شنبه تعطیل هستند.

سفارت تایلند در مشهد

سفارت تایلند در ایران فقط در شهر تهران و به آدرس ذکر شده قرار دارد. شهرهای دیگر مثل مشهد، اصفهان، شیراز و … جهت اخذ ویزای تایلند میتوانند به راحتی پس از تماس با کارگزار ویزا تایلند بهروزسیر به شماره زیر، مدارک خود را به شرکت بهروزسیر ارسال کنند. همکاران ما در مدت زمان کاری صدور ویزا جهت پیگیری مراحل و سوالات، پاسخگوی شما عزیزان هستند.

021-41516 و 88501852-021

 

سایت رسمی سفارت تایلند در تهران

سایت رسمی سفارت تایلند www.thaiembassy-tehran.org است

ایمیل سفارت تایلند

info(at)thaiembassy-tehran.org

تماس بگیرید