تهران، بهشتی، میدان تختی
شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00

ویزای هند

نویسنده: سحر قزاقی منتشر شده در: 07 می 2024 7,013 بازدید

قیمت ویزای هند

انواع ویزای هند قیمت مدت اعتبار ویزا مدت زمان اقامت دفعات ورود/خروج زمان تحویل ویزا
ویزای توریستی عادی هند 160 $ 2-3 ماه 30 روز یکبار ورود 10 روزکاری
ویزای توریستی فوری هند 170 $ 2-3 ماه 30 روز یکبار ورود 7 روزکاری
ویزای تجاری هند (دبل) 370 $ 6 ماه 90 روز 2 بار ورود 15-20 روزکاری

در حال حاضر بهروزسیر تنها ویزاهای ارائه شده در جدول فوق را اخذ می‌نماید.

مدارک ویزای توریستی هند

 1. اصل پاسپورت
 2. کپی از تمام صفحات شناسنامه (حتی صفحات سفید)
 3. کپی کارت ملی پشت و رو
 4. اصل پاسپورتهای قدیمی(در صورتی که ویزای هند قبلی دارد)
 5. 2 قطعه عکس 5*5 رنگی زمینه سفید جدید (زیر 3 ماه گرفته شده باشد)
 6. حضور مسافر جهت انگشت نگاری الزامی است ( برای ویزای لیبل داخل پاسپورت)

مدارک ویزای تجاری هند

 1. دعوتنامه از طرف شرکت هندی (داخل دعوتنامه مشخصات شرکت هندی از جمله شماره ثبت و به همراه مشخصات شخصی که می‌خواهد ویزای تجاری را بگیرد باشد)
 2. معرفی نامه از شرکت مسافر (شرکت ایرانی)
 3. اصل پاسپورت
 4. کپی از تمام صفحات شناسنامه (حتی صفحات سفید)
 5. کپی کارت ملی پشت و رو
 6. اصل پاسپورتهای قدیمی(در صورتی که ویزای هند قبلی دارد)
 7. 2 قطعه عکس 5*5 رنگی زمینه سفید جدید (زیر 3 ماه گرفته شده باشد)
 8. گردش 3 دوره حساب به انگلیسی
 9. نامه تمکن مالی به دلار (این نامه را شخص مسافر می‌تواند از گردش مالی خود ارائه دهد و نیز می‌تواند از گردش مالی شرکت ایرانی ارائه دهد.)

مدارک ویزای الکترونیکی هند

 1. اسکن پاسپورت
 2. اسکن عکس 5*5

چرا بهروزسیر؟ کارگزار ویزای هند

آژانس مسافرتی بهروزسیر با کادری مجرب و حرفه‌ای تمامی مراحل اخذ ویزای هند را با کمترین قیمت و به صورت فوری و تضمینی برای شما عزیزان انجام می‌دهد. شما عزیزان می‌توانید در کمترین زمان ممکن برای اخذ ویزای هند با کارشناسان مجرب ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

با توجه به اینکه بهروزسیر کارگزار ویزای هند است، جهت اخذ ویزا نیازی به مصاحبه‌های سخت ندارید. بهروزسیر مراحل اخذ ویزایتان را در سریع‌ترین زمان با تخفیف ویژه انجام می‌هد. افتخار ما این است که توانسته‌ایم با سال‌ها تجربه و کارشناسان حرفه‌ای به‌صورت 24 ساعته در 7 روز هفته جهت اخذ ویزای هند در خدمت و پاسخگوی شما باشیم.

نمونه ویزای هند

نمونه ویزای هند

نمونه ویزای هند

نمونه ویزا توریستی هند

نمونه ویزا توریستی هند

شرایط اخذ ویزای هند

تنها شرط برای اخذ ویزای توریستی هند این است که متقاضیان ویزای هند نباید دارای هیچ‌گونه سوءسابقه کیفری و حقوقی باشند. برای اخذ ویزای کاری و تحصیلی هند شما حتماً باید از سوی یک کارفرما، موسسه آموزشی و یا دانشگاه دعوت‌نامه معتبر ارائه کنید.

انواع ویزای هند

علاوه بر ویزاهای ذکرشده، افراد می‌توانند از ویزای زیر نیز استفاده کنند:

 • ویزای کنفرانس
 • ویزای اضطراری
 • ویزای دیپلماتیک
 • ویزای روزنامه‌نگاری
 • ویزای مبلغان
 • ویزای تحقیقاتی
 • ویزای ترانزیت
شرایط ویزای هند

شرایط ویزای هند

ویزای درمانی

این ویزا در حال تبدیل‌شدن به یک گزینه محبوب در میان افرادی است که به دنبال درمان پزشکی در هند هستند. سیستم مراقبت‌های بهداشتی مقرون‌به‌صرفه همراه با پیشرفت‌های پزشکی منجر به آمدن تعدادی از خارجی‌ها برای درمان پزشکی به هند شده است. ویزا فقط در صورت اورژانس‌های پزشکی واقعی با حداکثر اعتبار 1 سال ارائه می‌شود.

ویزای بلندمدت هند

ویزایی است که دارنده آن امکان اقامت بیش از 180 روز (شش ماه) به شکل مداوم در هند را پیدا می‌کند. ویزاهای کاری و تحصیلی در این دسته قرار می‌گیرند. ویزاهای بلندمدت لازم است حداکثر 14 روز پس از ورود به هند در اداره ثبت اطلاعات بیگانگان این کشور به ثبت برسند. افرادی که این کار را با تأخیر انجام دهند به پرداخت 30 دلار جریمه محکوم می‌شوند.

پس از تکمیل فرآیند تعیین‌شده یک «گواهی ثبت» برای متقاضی اخذ ویزای هند صادر می‌شود که بعداً برای صدور مجوز اقامت مورداستفاده قرار می‌گیرند. دریافت این مجوز توسط افرادی که قصد کار کردن در هند را دارند ضروری است.

لازم به ذکر است که ویزای تجاری بلندمدت به یک تبعه خارجی اعطا می‌شود که به‌طور منظم از هند بازدید می‌کند و/یا در حال ایجاد یک سرمایه‌گذاری صنعتی/تجاری یا بررسی احتمالات برای راه‌اندازی سرمایه‌گذاری صنعتی/تجاری است یا می‌خواهد خرید/فروش کند.

ویزای سه‌ماهه هند

اخذ ویزای 3 ماهه هند

اخذ ویزای 3 ماهه هند

اگر می‌خواهید 60 روز در هند اقامت داشته باشید، می‌بایست برای ویزای سه‌ماهه هند اقدام کنید.

این ویزا نیز باهدف توریستی صادر می‌گردد ولی معمولاً افراد به هدف تجارت درخواست این ویزا را می‌دهند. این نوع ویزا تا 3 ماه پس از صدور قابل‌استفاده است و 30 روز  اقامت دارد.

ویزای سرمایه‌گذاری یا تجاری

ویزای تجاری برای کسانی صادر می‌شود که دلایل آن‌ها برای بازدید از کشور ترویج، ایجاد یا مذاکره فعالیت‌های تجاری در هند است. حتی افرادی که می‌خواهند برای روابط تجاری آتی ارتباط برقرار کنند، مجاز به سفر با این ویزا هستند.

حتی شرکت‌های بزرگ تولیدی و مؤسسات مهندسی نمایندگان/فروشندگان/مدیران خود را برای تبلیغ و فروش کالاهای خود به کشور می‌فرستند/مقادیر زیادی از محصولات ساخت هند را از طریق ویزای تجاری خریداری می‌کنند.

ویزای تجاری هند

ویزای تجاری هند

اعتبار ویزای تجاری

مدت اعتبار ویزای سرمایه‌گذاری بر اساس هدفی است که برای آن موردنیاز است. بازرگانان خارجی که در هند سرمایه‌گذاری‌های تجاری مشترک راه‌اندازی کرده‌اند یا قصد راه‌اندازی دارند، می‌توانند در صورت نیاز، ویزای تجاری چند بار ورود بااعتبار حداکثر 10 سال را داشته باشند.

درحالی‌که کل دوره اقامت در هند برای کسانی که با ویزای تجاری وارد می‌شوند به 6 ماه محدود می‌شود، ویزای تجاری هند ممکن است برای یک سال یا بیشتر اعتبار داشته باشد با بندی که اجازه ورود چندگانه را می‌دهد.

لازم به ذکر است که مدت‌زمان ویزا از تاریخ صدور شروع می‌شود و نه از تاریخ اولین ورود به هند با استفاده از آن ویزا.

در زیر جزئیات انواع افرادی که واجد شرایط دریافت ویزای تجاری به هند هستند آورده شده است:

 • اتباع خارجی که مایل به سفر به هند به‌منظور بررسی امکان‌سنجی و امکان‌پذیری ایجاد سرمایه‌گذاری‌های تجاری در هند هستند.
 • اتباع خارجی که مایل به ایجاد سرمایه‌گذاری تجاری در هند هستند.
 • اتباع خارجی که مایل به سفر به هند به‌منظور بررسی امکان‌سنجی و امکان‌پذیری ایجاد سرمایه‌گذاری‌های صنعتی / تولیدی در هند هستند.
 • اتباع خارجی که مایل به ایجاد سرمایه‌گذاری‌های صنعتی / تولیدی در هند هستند.
 • اتباع خارجی که مایل‌اند برای خرید محصولات صنعتی، تجاری یا مصرفی و کالاهای بادوام به هند سفر کنند.
 • اتباع خارجی که مایل‌اند برای فروش محصولات صنعتی، تجاری یا مصرفی و کالاهای بادوام به هند سفر کنند.
 • اتباع خارجی که مایل به سفر به هند برای برگزاری جلسات فنی، انتقال دانش، بحث و غیره برای مشاغل و سرمایه‌گذاری‌هایی هستند که یا به‌طور فعال در هند فعالیت می‌کنند یا قصد دارند خود را در هند مستقر کنند.
 • اتباع خارجی که مایل به سفر به هند برای شرکت در جلسات هیئت‌مدیره، جلسات عمومی و غیره برای ارائه پشتیبانی تجاری از سرمایه‌گذاری‌هایی هستند که به‌طور فعال در هند فعالیت می‌کنند.
 • اتباع خارجی که مایل‌اند برای جذب نیروی انسانی به هند سفر کنند.
 • اتباع خارجی که مایل به سفر به هند هستند زیرا آن‌ها شرکا، مدیران یا مدیران اجرایی در شرکتی هستند که عملیات تجاری را در هند انجام می‌دهد.
 • اتباع خارجی که مایل به سفر به هند برای شرکت در هر عنوان در نمایشگاه‌ها، نمایشگاه‌های تجاری و غیره هستند.
 • اتباع خارجی که مایل به سفر به هند برای ارزیابی تأمین‌کنندگان بالقوه کالا یا محصولات تجاری هستند.
 • اتباع خارجی که مایل به سفر به هند برای معامله و مذاکره با تأمین‌کنندگان کالا یا کالاهای تجاری هستند.
 • اتباع خارجی که مایل به سفر به هند به‌منظور برقراری ارتباط با مشخصات، ثبت سفارش و نظارت بر کیفیت کالاهایی هستند که برای کالاهای موردنیاز از هند سفارش داده‌شده است.
 • اتباع خارجی و کارشناسان موضوع خارجی که مایل به سفر به هند برای نظارت بر پیشرفت هر کار دارای مجوز در هند و ارائه راهنمایی فنی در مورد آن هستند.
 • کارآموزان ملی خارجی شرکت‌های چندملیتی یا نهادهای شرکتی که مایل‌اند برای تجربه عملی یا آموزش داخلی در هند به هند سفر کنند.
 • aiesec از دانشجویان خارجی حمایت می‌کند که مایل‌اند برای کارآموزی یا کار پروژه‌ای در هر صنعت یا شرکت حاضر در هند به هند سفر کنند.
 • مجریان تور، آژانس‌های مسافرتی، مدیران ارشد، کارشناسان موضوع و غیره که مایل‌اند برای هر کاری که اهمیت ملی تلقی می‌شود (ازجمله سرمایه‌گذاری‌هایی که توسط شرکت‌های بخش دولتی انجام می‌شود و غیره) به هند سفر کنند.

ویزای توریستی هند

این شاید محبوب‌ترین ویزا در سفر به هند باشد. این امکان را به فرد می‌دهد تا کشور را به‌عنوان یک توریست کشف کند یا با دوستان/بستگان خود ملاقات کند. برای کسی که می‌خواهد مدت‌زمان کمی را صرف کاوش در کشور کند ایدئال است. فرد می‌تواند حداکثر 6 ماه در هر زمان در این ویزا بماند، بدون اینکه برای 2 ماه اجازه ورود مجدد داده شود. شهروندان ایالات‌متحده می‌توانند ویزای توریستی تمدیدشده را با حداکثر اعتبار 10 سال دریافت کنند.

ویزای توریستی هند 60 روز اعتبار دارد و میتوانید تا 30 روز در کشور هند اقامت داشته باشید.

ویزای عادی هند

با گرفتن ویزای عادی هند می‌توانید به مدت 30 روز در هند اقامت داشته باشید. مدت‌زمان صدور ویزای عادی هند 10روز کاری هست.

ویزای تحصیلی هند

برای تحقق رؤیای خود برای تحصیل در خارج از کشور در هند به ویزای دانشجویی نیاز دارید. شما برای واجد شرایط بودن برای ویزای دانشجویی هند، باید در یک موسسه آموزشی رسمی پذیرفته‌شده باشید. اگر درخواست شما موفقیت‌آمیز باشد، برای کل مدت تحصیل به شما ویزا داده می‌شود، مشروط بر اینکه این مدت کمتر از پنج سال باشد.

مراحل فرآیند درخواست ویزا

تا زمانی که تمام مدارک موردنیاز را به ترتیب داشته باشید، روند درخواست ویزای دانشجویی هند ساده و کارآمد است. شما فقط باید این مراحل را دنبال کنید:

 • ثبت‌نام در دانشگاه هند
 • فرم درخواست ویزای آنلاین را پرکنید.
 • یک عکس دیجیتال آپلود کنید.
 • پرداخت آنلاین
 • درخواست آنلاین خود را ارسال کنید.
 • یک کپی از درخواست آنلاین خود را چاپ کنید.
 • یک قرار ملاقات با نزدیک‌ترین ivac یا مأموریت خود رزرو کنید.

ویزای هند

ویزای کاری

این یک نوع مجوز کار است که به شما امکان می‌دهد وارد یک کشور خارجی شده و برای مدت‌زمان خاصی در آنجا کارکنید. بدون ویزای کار نمی‌توانید در یک کشور خارجی، مثل هند کارکنید. کشورهای مختلف ممکن است رویه‌ها و معیارهای متفاوتی برای صدور ویزای مجوز کار داشته باشند. ویزای مجوز کار به‌صورت موقت یا دائم صادر می‌شود. ویزای کار موقت برای یک دوره زمانی خاص باقی می‌ماند که پس‌ازآن دارنده ویزا باید تمدید کند، اگر کارفرما بخواهد اقامت او (کارمند) را تمدید کند.

به‌طورمعمول، این کارفرما است که از طرف شما برای ویزای اجازه کار درخواست می‌دهد.

نحوه درخواست ویزای کار

کشورهای مختلف ممکن است رویه‌ها و معیارهای متفاوتی برای صدور ویزای مجوز کار برای کارمندان داشته باشند. شما می‌توانید با استفاده از هر دو حالت آنلاین و آفلاین برای ویزای کار هند اقدام کنید.

درخواست آنلاین: می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت سفارت هند، به‌صورت آنلاین برای ویزای کار اقدام کنید. کاری که باید انجام دهید این است که تمام اطلاعات را به‌صورت آنلاین پرکنید و هزینه‌های درخواست ویزا را پرداخت کنید. هزینه‌های درخواست ویزا نیز به‌صورت آنلاین قابل‌انتقال است.

درخواست آفلاین: اگر یک درخواست ویزای کار آفلاین است، باید فرم درخواست را دانلود کنید، تمام جزئیات موردنیاز را پرکنید و آن را به سفارت هند ارسال کنید.

*تمام درخواست‌های ویزای شما باید با مدرک تحصیلی و تجربه کاری شما پشتیبانی شود تا از این واقعیت حمایت کند که شرایط لازم برای کار رادارید.

مراحلی که در هنگام درخواست ویزای کار باید رعایت کنید:

مرحله 1: تصمیم بگیرید که آیا به‌صورت آنلاین یا آفلاین درخواست می‌دهید.

مرحله 2: تمام مدارک لازم را از کارفرمایان فعلی و قبلی خود دریافت کنید.

مرحله 3: با واردکردن تمام اطلاعات موردنیاز، فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید.

مرحله 4: پرداخت هزینه‌های موردنیاز برای پردازش ویزا

مرحله 5: درخواست پرشده را به سفارت هند ارسال کنید.

زمان پردازش ویزای مجوز کار بسته به نوع کاری که انجام می‌دهید متفاوت است. پس از دریافت مجوز کار، باید چند نکته را در نظر داشته باشید که عبارت‌اند از:

 • شما نباید هیچ کار دیگری انجام دهید به‌جز کاری که برای آن مجوز دریافت کرده‌اید.
 • شما باید مجوز کار را در ساعات اداری خود به همراه داشته باشید.
 • در صورت نیاز، قبل از انقضای مجوز، باید تمدید یا تمدید مجوز کار را درخواست کنید.
 • اگر اجازه کار خود را از دست دادید، باید به کارفرمای خود یک داپل برای یک مجوز جدید اطلاع دهید.
 • درصورتی‌که در مدت اقامت خود در کشور هند استعفا دهید، باید ظرف 7 روزبه کشور محل اقامت خود بازگردید.

واجد شرایط بودن ویزای کار

زمانی که برای ویزای اجازه کار درخواست می‌کنید، شرایط صلاحیت مشترک زیر اعمال می‌شود:

 • شما باید ثابت کنید که پس از اتمام کار و پایان مدت اقامت، کشور را ترک خواهید کرد.
 • باید پول کافی برای مراقبت از خودتان داشته باشید.
 • نداشتن سابقه فعالیت مجرمانه
 • گواهی سلامت داشته باشید.
 • شما به‌غیراز کاری که کارفرمای خود اختصاص داده است، هیچ کار دیگری انجام نمی‌دهید.

ویزای انفرادی هند

توجه داشته باشید که ویزای هند فقط در قالب تورهای گروهی صادر می‌شود.

ویزای ازدواج

یکی از راه‌های بهره‌مندی از ویزای هند، ازدواج با یک خانم یا آقای هندی است. سفارت هند برای این افراد و خانواده‌شان شرایطی ویژه خواهد داشت.

افراد زیادی به دنبال ازدواج با یک فرد هندی می‌باشند تا بتوانند از این طریق موفق به دریافت روادید این کشور شوند. درواقع می‌توان گفت باوجوداینکه یکی از انواع ویزای هند، ویزای ازدواج هست، اما همه افرادی که با زن یا مرد هندی ازدواج نمایند موفق به دریافت این نوع ویزا نمی‌شوند.

 • مدارک لازم برای ویزای ازدواج با شهروند هندی
 • سند ازدواج با شهروندان هندی برای تائید وجود نسبت خانوادگی
 • کپی گذرنامه شهروندان هندی برای تائید هویت

ویزای الکترونیکی

ویزای الکترونیکی هند

ویزای الکترونیکی هند

ویزا الکترونیکی یک مجوز الکترونیکی از دولت برای ورود به هند بوده و معادل ویزا است، اما هیچ مهر یا برچسب در گذرنامه شما قرار داده نمی‌شود.

ثبت‌نام برای اخذ ویزا هند به شکل ویزای الکترونیکی، حداقل 4 روز قبل از ورود به هند باید صورت گیرد و مسافر باید از طریق هوا یا دریا وارد فرودگاه‌ها و بندرهای خاص شده و اقامت وی 180 روزه یا کمتر در این کشور باشد. این را نیز باید اضافه کنیم که اگر درگذشته ویزای هند به شما اعطاشده است، باید یک نسخه از آخرین ویزای صادرشده را ارائه دهید.

در حال حاضر ویزاهای الکترونیکی در مدت‌زمان‌های پنج سال، یک سال و یک‌ماهه در نظر گرفته می‌شود که جهت اهدافی همچون کنفرانس، تجارت، توریستی یا درمانی هست.

نکات مهم ویزای الکترونیکی هند

 • ویزای الکترونیکی هند کنسلی ندارد و در صورت ریجکت شدن هزینه ویزا استرداد نمی گردد.
 • هر فرد در سال فقط یکبار مجاز است که ویزای الکترونیک هند بگیرد.
 • اشخاص روزنامه نگار ، عکاس یا کسانی که برای کنفرانس به هند سفر میکنند نمیتوانند از این نوع ویزا استفاده کنند.

اطلاعات سفارت هند در ایران تهران

سفارت هند در تهران

سفارت هند در تهران

سفارت هند در تهران

آدرس و تلفن سفارت هندوستان در ایران

 • آدرس: تهران، عباس‌آباد، خیابان بهشتی، خیابان میرعماد، نبش کوچه بیست و دوم
 • تلفن: ۵-۸۸۷۵۵۱۰۳ (۰۲۱)
 • تلفن امور کنسولی: ۸۸۷۵۵۱۰۲
 • ایمیل: cons.tehran@mea.gov.in
 • وب‌سایت: www.indiavisairan.com
 • ساعت کاری سفارت: یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت 8:30 صبح تا 17:00

سوالات متداول

هزینه دریافت ویزای هند چقدر است؟

هزینه ویزای توریستی هند 150 دلار و هزینه ویزای هند به صورت فوری 160 دلار است.

چه مدارکی برای درخواست ویزای هند نیاز است؟

مدارک ویزای هند شامل اصل پاسپورت کپی شناسنامه، کپی کارت ملی، اصل پاسپورتهای قدیمی، 2 قطعه عکس است.

برای ویزای هند نیاز باید به سفارت مراجعه کنم؟

برای درخواست ویزای هند نیازی به مراجعه حضوری ندارید و مراحل درخواست ویزا را بهروزسیر انجام می دهد. اما حضور مسافر جهت انگشت نگاری برای ویزای لیبل داخل پاسپورت الزامی است.

چقدر طول می‌کشد تا ویزای هند صادر شود؟

ویزای توریستی هند بین 7 تا 10 روز کاری زمان نیاز دارد تا بررسی و صادر شود.

آیا باید هزینه‌های پرواز و اقامت در هند در زمان درخواست ویزا پرداخت شود؟

خیر؛ برای درخواست ویزای هند نیازی به رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت نیست.

در صورتی که ویزای هند رد شد، آیا می‌توان دوباره درخواست داد؟

بله؛ پیش از درخواست مجدد باید مواردی که باعث ریجکتی ویزایتان شده را برطرف کرده و سپس درخواست دهید. پیشنهاد می شود درخواست ویزا را با یک کارگزار مسقیم ویزای هند پیش ببرید تا ویزا به درستی بررسی شود.

2 دیدگاه دربارهٔ «ویزای هند»
الهه نیک سرشت گفت:

سلام شما ویزای تحصیلی هند رو هم انجام میدید؟

بهروزسیر گفت:

سلام. در حال حاضر خدماتی برای ویزای تحصیلی نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

تماس بگیرید