شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

ویزای اندونزی

نویسنده: سحر قزاقی منتشر شده در: 06 می 2023 2,574 بازدید

چگونه ویزای اندونزی بگیریم

هزینه ویزای اندونزی بالی

نوع ویزامدت اقامت ویزامدت تحویل ویزاقیمت(دلار)
ویزای توریستی عادی الکترونیک60 روز14 روز کاری180 دلار
ویزای توریستی نیمه فوری الکترونیک60 روز7 روز کاری300 دلار
ویزای توریستی فوری الکترونیک60 روز2 روز کاری350 دلار
ویزای تجاری عادی الکترونیک60 روز14 روز کاری230 دلار
ویزای تجاری نیمه فوری الکترونیک60 روز7 روز کاری320 دلار
ویزای تجاری فوری الکترونیک60 روز2 روز کاری385 دلار

در حال حاضر بهروزسیر تنها ویزاهای ارائه شده در جدول فوق را اخذ می‌نماید.

شرایط سفر به اندونزی بالی

در حال حاضر شرایط سفر به اندونزی با انواع ویزای توریستی و تجاری به صورت الکترونیکی امکان پذیر است . این ویزا از تاریخ صدور 3 ماه اعتبار دارد و پس از ورود به اندونزی، حداکثر می‌توانید 60 روز اقامت داشته باشید.

مدارک ویزای توریستی اندونزی

  1. اسکن صفحه اول پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار
  2. اسکن عکس رنگی 4*6 زمینه سفید
  3. کارت واکسن 2 دوز زده شده باشد.از دوز سوم 14 روز گذشته باشد. (داشتن کارت واکسن الزامی است)

چرا بهروزسیر؟ کارگزار مستقیم ویزای اندونزی بالی

جهت اخذ ویزای اندونزی برای ایرانیان یا همان ویزای بالی نیازی نیست حضوری اقدام کنید. بهروزسیر به عنوان کارگزار مستقیم ویزای اندونزی (بالی) مراحل اخذ ویزای شما را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهد.

افتخار ما این است که توانسته‌ایم با سال‌ها تجربه و کارشناسان حرفه‌ای به‌صورت 24 ساعته در 7 روز هفته جهت اخذ ویزای توریستی اندونزی در خدمت و پاسخگوی شما باشیم.

انواع ویزای اندونزی برای ایرانیان

ویزای اندونزی برای ایرانیان انواع مختلفی دارد که هر کدام از شرایط خاصی برخوردار است. در اینجا سعی داریم به برخی از سوالات متداول برای کمک به شما در زمینه اخذ ویزای اندونزی پاسخ دهیم.

اندونزی یکی از کشورهای محبوب آسیایی در حوزه گردشگری است که شامل طبیعت بکر متشکل از جزیره‌ها و سواحل زیبا است. از آنجایی‌که اندونزی در کنار اقیانوس آرام و در یکی از پرباران‌ترین مناطق جهان قرار دارد، ولی در طول سال از آب و هوایی مناسب برای سفر و گردش برخوردار است.

اخذ ویزای بالی برای ایرانیان سخت است و نداشتن اطلاعات جامع و کامل برای دریافت ویزا این سختی را دو چندان کرده. برای اینکه نحوه دریافت ویزای اندونزی برای‌تان آسان شود ما در بهروزسیر به شما کمک می‌کنیم تا در اسرع وقت ویزایتان را بگیرید. اطلاعات زیر جهت آگاهی شما از انواع ویزای اندونزی است.

ویزای تجاری یکبار ورود

ویزای تجاری یکبار ورود اندونزی در ابتدا برای ۶۰ روز اجازه اقامت دارد و تا ۶ ماه قابل تمدید می باشد و می‌تواند تا چهار بار تمدید شود. شما باید قبل از تاریخ انقضا، تمدید ویزا را در اداره مهاجرت ترتیب دهید. اقامت کل ویزای تجاری یکبار ورود اندونزی حداکثر 180 روز است. همانطور که از نامش پیداستس، ویزای تجاری یکبار ورود پس از خروج از سرزمین اندونزی منقضی می‌شود.

ویزای تجاری اندونزی

ویزای تجاری اندونزی

ویزای تجاری چندبار ورود اندونزی

ویزای تجاری چندبار ورود اندونزی به شما این امکان را می‌دهد تا یک سفر کاری مکرر به اندونزی داشته باشید. اعتبار کل ویزای تجاری اندونزی از نوع چندبار ورود 1 سال است. همچنین در هر زمان ورود، اجازه اقامت 60 روزه را دارید و بیش از 60 روز در هر دوره اقامت قابل تمدید نیست. بنابراین، شما باید حداکثر روز شصتم از سرزمین اندونزی خارج شوید. سپس دوباره اجازه ورود به اندونزی را دارید.

با داشتن ویزای تجاری اندونزی، می‌توانید در جلسات یا آموزش ها شرکت کنید، مذاکرات انجام دهید و سایر فعالیتهای مرتبط با تجارت را انجام دهید، اما نمی‌توانید در اندونزی شغل واقعی داشته باشید (یعنی نمی‌توانید از طرف یک شرکت اندونزیایی حقوق دریافت کنید).

ویزای اقامت محدود (KITAS)

اگر قصد دارید برای مدت معینی در اندونزی بمانید، باید برای ویزای اقامت محدود اقدام کنید. ویزای اقامت محدود اندونزی، علی رغم نامی که دارد، یک نوع ویزای “اقامت طولانی” است. در صورت تمایل به کار، تحصیل، پیوستن به یکی از اعضای خانواده یا بازنشستگی در اندونزی، این نوع ویزا مناسب است. مثلا:

  • ویزای کار اندونزی
  • ویزای دانشجویی اندونزی
  • ویزای خانوادگی اندونزی
  • ویزای بازنشستگی اندونزی

به طور کلی، حداکثر اعتبار ویزای KITAS برای 1 سال است و قبل تمدید هم است. بسته به هدف و شرایط اقامت شما در اندونزی، انواع مختلفی از KITAS وجود دارد. برای اینکه بتوانید برای یکی از این ویزا ها درخواست دهید، حامی یا ضامن شما در اندونزی (یعنی کارفرما، مدرسه یا عضو خانواده شما) باید برای مجوز نامه ویزا در اداره کل مهاجرت در جاکارتا، اندونزی درخواست کند.

ویزای بالی

ویزای بالی

هنگامی که اداره کل مهاجرت ویزای شما را تأیید کرد، آنها به سفارت یا کنسولگری اندونزی اطلاع می‌دهند که ویزا را به شما خواهد داد. در زیر رایج‌ترین انواع ویزای KITAS آمده است:

KITAS – ویزای کار اندونزی

کار در اندونزی به عنوان یک مقیم خارجی نیاز به ویزای کار یا مجوز دارد که شامل حمایت شرکت اندونزیایی می‌شود. حداکثر اعتبار ویزای کار از نوع KITAS 1 سال است و تا 5 بار قابل تمدید است. برای اخذ ویزای کاری KITAS، شما باید یک مجوز کار ترتیب دهید و باید از DPKK (صندوق توسعه مهارت‌های تخصصی) به مبلغ 1200 دلار آمریکا به مدت 1 سال به وزارت کار بپردازید.

پس از ورود به کشور اندونزی، باید ظرف 7 روز پس از ورود به اداره مهاجرت گزارش دهید تا کارت KITAS برای شما صادر شود. در صورت خروج از اندونزی و بازگشت به اندونزی، قبل از عزیمت باید برای مجوز “ورود مجدد” اقدام کنید.

ویزای کار اندونزی

ویزای کار اندونزی

KITAS – ازدواج با همسر اندونزیایی

اگر شما (به عنوان همسر خارجی) به طور قانونی با شوهر یا همسر اندونزیایی ازدواج کرده‌اید و ترجیح می‌دهید در اندونزی بمانید، واجد شرایط دریافت ویزای کیتاس از نوع ازدواج با همسر اندونزیایی هستید. KITAS شما توسط همسر اندونزیایی شما حمایت می‌شود.
پس از داشتن کیتاس ازدواج با همسر اندونزیایی، فرزندان زیر 18 سال شما می‌توانند وارد اندونزی شوند.

ویزای ازدواج اندونزی

ویزای ازدواج اندونزی

ویزای اقامت دائم (KITAP)

پس از 5 سال، دارندگان ویزای KITAS، واجد شرایط درخواست ویزای اقامت دائم هستند. اعتبار آن در مجموع 25 سال است و باید هر 5 سال یکبار تمدید شود. فقط یک فرد بازنشسته برای درخواست KITAP نیازی به KITAS ندارد.
اداره مهاجرت محلی نحوه اعطای هر KITAP را تعیین می‌کند. تبدیل ویزا با یک نامه رسمی به مهاجرت آغاز می‌شود که همزمان با تمدید KITAS درخواست تغییر می‌کند.

ویزای بازنشستگی اندونزی

اگر بازنشسته هستید یا حداقل 55 سال سن دارید و قصد دارید بیش از 60 روز در اندونزی بمانید، ویزای بازنشستگی مناسب شما خواهد بود. ویزای بازنشستگی اندونزی برای 1 سال معتبر است و می‌تواند تا 5 بار تمدید شود، منوط به تأیید مهاجرت است.

لطفاً توجه داشته باشید که ویزای بازنشستگی مانند ویزای اقامت محدود است، به این معنی که قبل از درخواست ویزا در سفارت/سرکنسولگری در کشور خود، باید از حامی اندونزیایی برای اخذ مجوز از مهاجرت اندونزی برخوردار باشید.

ویزای توریستی اندونزی

ویزای توریستی اندونزی برای ایرانیان، یک ویزای یکبار ورود است که حداکثر به مدت 60 روز صادر می‌شود. هنگامی که در اندونزی هستید می‌توانید این ویزا را تمدید کنید. به عبارت دیگر 60 روز اقامت به 180 روز اقامت تمدید می شود. اما سر 60 روز باید در اداره پلیس خودتان را رجیستر و معرفی کنید تا آنجا ویزایتان تمدید شود. اگر قصد ورود به اندونزی را برای مقاصد گردشگری، تفریحی یا بازدید دارید، می‌توانید این نوع ویزا را دریافت کنید. هزینه ویزای توریستی همانگونه که در جدول قیمت ذکر شد قابل اخذ است.

نمونه ویزای توریستی اندونزی بالی

در تصویر زیر نمونه ویزای توریستی اندونزی (بالی) را می‌توانید مشاهده کنید.

نمونه ویزا اندونزی

نمونه ویزا اندونزی

ویزای ترانزیت اندونزی (ویزای فرودگاهی اندونزی)

ویزای فرودگاهی اندونزی به صورت مهر روی پاسپوت زده می‌شود. اما نکته‌ای که حائز اهمیت است این هست که اندونزی برای همه کشورها ویزای فرودگاهی صادر نمی‌کند و ایران نیز از جمله کشورهایی است که ایرانیان نمی‌توانند ویزای فرودگاهی اندونزی دریافت کنند. مگر پاسپورت یکی از کشورهایی که ویزای فرودگاهی اندونزی برای آن آزاد هست را با حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشید.

ویزای ترانزیت اندونزی

ویزای ترانزیت اندونزی

فرم ویزای سفارت اندونزی

آدرس سفارت اندونزی در تهران

تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، نرسیده به خیابان دکتر بهشتی (عباس آباد)، جنب ساختمان پزشکان ۲۰۰، پلاک ۱۸۰

شماره تماس سفارت اندونزی : 09129632269 / +09370723131 / 8871-6865، 8871-7251، 8855-3655 -021

فکس سفارت اندونزی : 8871-8822 -021

ایمیل سفارت اندونزی :tehran.kbri@kemlu.go.id

سایت اندونزی در ایران www.kemlu.go.id/tehran

روز و ساعات کاری سفارت کشور اندونزی در تهران: یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر

سفارت اندونزی تهران

سفارت اندونزی تهران

سوالات متداول

هزینه ویزای اندونزی چقدر است؟

هزینه ویزای توریستی اندونزی با توجه به نوع آن متغیر است. برای مشاهده هزینه ویزای توریستی و تجاری اندونزی جدول قیمت را در همین صفحه مطالعه فرمایید.

چه مدارکی برای درخواست ویزای اندونزی لازم است؟

مدارک ویزای توریستی اندونزی اسکن صفحه اول پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار، اسکن عکس رنگی 4*6 زمینه سفید و کارت واکسن 2 دوز زده شده باشد. از دوز سوم 14 روز گذشته باشد. (داشتن کارت واکسن الزامی است)

چقدر طول می‌کشد تا ویزای اندونزی صادر شود؟

اگر برای دریافت ویزای توریستی اندونزی عجله دارید این نوع ویزا طی مدت زمان 2 روز کاری آماده می شود. در حالت معمولی این ویزا 7 روزکاری صادر می شود.

آیا می‌توان ویزای اندونزی را آنلاین دریافت کرد؟

بله؛ شما می توانید مدارک خود را اسکن کرده و از طریق لینک ثبت آنلاین ویزای اندونزی، درخواست خود را ثبت کرده و مدارک را برای بهروزسیر ارسال نمایید. نیاز به مراجعه حضوری در سفارت نیست.

چه مدت می‌توان با ویزای اندونزی در این کشور اقامت کرد؟

با ویزای توریستی اندونزی میتوانید حداکثر 60 روز در این کشور اقامت داشته باشید.

آیا برای دریافت ویزای اندونزی نیاز به پشتیبانی مالی دارم؟

خیر؛ برای دریافت این ویزا نیاز به تمکن مالی نیست.

آیا ویزای اندونزی قابل تمدید است؟

بله؛ ویزاهای اندونزی 60 روز اقامت هستند که میتوان آن را تا 180 روز تمدید کرد. این تمدید در اداره مهاجرتی اندونزی با پرداخت هزینه ای قابل انجام است.

4 دیدگاه دربارهٔ «ویزای اندونزی»
Yaser گفت:

سلام ممنون بابع اطلاعاتتون سوالم این بود که ویزای ازدواج اندونزی چقدر هزینه دارد و ایا از اینجا هم باید پول هنگفتی مصرف شود؟

بهنام سبزی گفت:

با سلام. ممنون از حضور گرمتون. اطلاعاتی در مورد هزینه ویزای ازدواج نداریم. در حال حاضر بهروزسیر برای اخذ ویزای توریستی اندونزی خدمات ارائه می دهد.

Alireza گفت:

سلام برای ویزای اندونزی حتما باید مدارک رو حضوری بیارم یا میتونم اسکن شده بفرستم براتون؟

بهروزسیر گفت:

سلام و وقت بخیر. برای ویزای توریستی اندونزی اگر مد نظر هست، تنها اسکن مدارک رو از طریق واتساپ به کارشناسان بهروزسیر ارسال فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + چهار =

تماس بگیرید