شنبه - چهارشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

ویزای اندونزی و شرایط سفر به اندونزی در کرونا

ویزای اندونزی با بهروزسیر
اطلاعات ویزا
نویسنده: بهروزسیر منتشر شده در: 17 اکتبر 2021 427 بازدید

اندونزی یکی از کشورهای محبوب آسیایی در حوزه گردشگری است که شامل طبیعت بکر متشکل از جزیره‌ها و سواحل زیبا است. از آنجایی‌که اندونزی در کنار اقیانوس آرام و در یکی از پرباران‌ترین مناطق جهان قرار دارد، ولی در طول سال از آب و هوایی مناسب برای سفر و گردش برخوردار است. اخذ ویزای اندونزی سخت است و نداشتن اطلاعات جامع و کامل برای دریافت ویزا این سختی را دو چندان کرده. برای اینکه گرفتن ویزای اندونزی برای‌تان آسان شود ما در بهروزسیر به شما کمک می‌کنیم تا در اسرع وقت ویزایتان را بگیرید.

هر آنچه که باید درباره ویزای اندونزی بدانید در ادامه خواهیم خواند. یکی دیگر از نکات مهم قبل از سفر به اندونزی، این است که بدانید ویزای اندونزی انواع مختلفی دارد که هر کدام از شرایط خاصی برخوردار است. در اینجا سعی داریم به برخی از سوالات متدوال برای کمک به شما در زمینه اخذ ویزای اندونزی پاسخ دهیم.

 

قیمت ویزای اندونزی کلیک کنید

 

سفر به اندونزی در شرایط کرونا + قیمت ویزای اندونزی

سفر به اندونزی در شرایط کرونا + قیمت ویزای اندونزی

آیا اندونزی ویزا می خواهد ؟

اندونزی شبه جزیره ای است که در جنوب شرقی آسیا در بین اقیانوس هند و آرام قرار دارد. این کشور چهارمین کشور پرجمعیت جهان و از لحاظ بزرگی زمین و دریایی هفتمین کشور دنیا است. برای سفر به شبه جزیره زیبای اندونزی شما پیش از هر چیز نیاز به یک ویزا دارید. بنابراین اندونزی برای اجازه ورود به خاک سرزمینش از شما ویزا می خواهد.

دریافت ویزای اندونزی برای ایرانیان

اندونزی بخصوص جزیره بالی از چند سال گذشته، به عنوان یک مقصد توریستی مورد استقبال ایرانیان قرار گرفت. هر ساله گردشگران بسیاری با شرکت در تور بالی یک سفر رویایی و به یاد ماندنی برای خود رقم می‌زنند. برای دریافت ویزای اندونزی یا همون ویزای معروف بالی نیازی نیست حضوری اقدام کنید.
برای دریافت ویزای اندونزی همکاران ما در آژانس مسافرتی بهروزسیر با شماره تماس 41516-021 و 88501852-021 شما را در این مسیر همراهی خواهند نمود.

سفر به اندونزی در شرایط کرونا

در حال حاضر ویزای اندونزی از نوع تجاری و به صورت الکترونیکی قابل صدور است و دارنده ویزای اندونزی باید ابتدا وارد شهر جاکارتا شده و به مدت 9 شب در هتل‌های مشخص شده با هزینه خود قرنطینه شود. بعد از اتمام قرنطینه دارنده ی ویزا می تواند وارد شهر جاکارتا و یا شهرهای دیگر اندونزی شود. این ویزا از تاریخ صدور 180 روز اعتبار دارد و پس از ورود به اندونزی، حداکثر می‌توانید 60 روز اقامت داشته باشید.

هزینه ویزای اندونزی

نوع ویزاتوضیحاتمدارک مورد نیازمدت زمانقیمت(دلار)
ویزای تجاری ۶ ماهه یکبار ورود با ۶۰ روز اقامت (عادی)* مسافران باید 2 دوز واکسن را دریافت کرده باشند
* مسافران باید به مدت ۹ شب در هتل های مشخص شده توسط دولت اندونزی قرنطینه شوند و هزینه قرنطینه به عهده مسافر می باشد.
1-اسکن صفحه اول پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار
2-اسکن عکس رنگی 4*3 زمینه سفید
3-گواهی سلامت از پزشک
4-بیمه مسافرتی
5-بلیط کانفرم شده
6-هتل کانفرم شده (طبق لیست هتل های معرفی شده توسط دولت اندونزی برای مدت قرنطینه)
15-20 روز کاری600
ویزای تجاری ۶ ماهه یکبار ورود با ۶۰ روز اقامت (فوری)5-7 روز کاری800

در جدول بالا هزینه و قیمت ویزای اندونزی برای ایرانیان درج شده است. هزینه ویزای اندونزی هر مدت یکبار با توجه به هزینه سفارت تغییر و آپدیت می‌شود.

انواع ویزای اندونزی با بهروزسیر

انواع ویزای اندونزی با بهروزسیر

انواع ویزای اندونزی

بسیاری که برای بار اول می‌خواهند به کشور اندونزی یا بالی سفر کنند، از ما می‌پرسند که چه نوع از ویزای اندونزی مناسب سفر آنها هست. بسته به هدف شما از سفر، انواع مختلفی از ویزا در اندونزی وجود دارد. بصورت مختصر جهت آشنایی اولیه نگاهی به انواع ویزای کشور اندونزی می‌اندازیم.

ویزای تجاری یکبار ورود

ویزای تجاری یکبار ورود اندونزی در ابتدا برای ۶۰ روز اجازه اقامت دارد و تا ۶ ماه قابل تمدید می باشد و می‌تواند تا چهار بار تمدید شود. شما باید قبل از تاریخ انقضا، تمدید ویزا را در اداره مهاجرت ترتیب دهید. اقامت کل ویزای تجاری یکبار ورود اندونزی حداکثر 180 روز است. همانطور که از نامش پیداستس، ویزای تجاری یکبار ورود پس از خروج از سرزمین اندونزی منقضی می‌شود.

ویزای تجاری چندبار ورود اندونزی

ویزای تجاری چندبار ورود اندونزی به شما این امکان را می‌دهد تا یک سفر کاری مکرر به اندونزی داشته باشید. اعتبار کل ویزای تجاری اندونزی از نوع چندبار ورود 1 سال است. همچنین در هر زمان ورود، اجازه اقامت 60 روزه را دارید و بیش از 60 روز در هر دوره اقامت قابل تمدید نیست. بنابراین، شما باید حداکثر روز شصتم از سرزمین اندونزی خارج شوید. سپس دوباره اجازه ورود به اندونزی را دارید.
با داشتن ویزای تجاری اندونزی، می‌توانید در جلسات یا آموزش ها شرکت کنید، مذاکرات انجام دهید و سایر فعالیتهای مرتبط با تجارت را انجام دهید، اما نمی‌توانید در اندونزی شغل واقعی داشته باشید (یعنی نمی‌توانید از طرف یک شرکت اندونزیایی حقوق دریافت کنید).

ویزای اقامت محدود (KITAS)

اگر قصد دارید برای مدت معینی در اندونزی بمانید، باید برای ویزای اقامت محدود اقدام کنید. ویزای اقامت محدود اندونزی، علی رغم نامی که دارد، یک نوع ویزای “اقامت طولانی” است. در صورت تمایل به کار، تحصیل، پیوستن به یکی از اعضای خانواده یا بازنشستگی در اندونزی، این نوع ویزا مناسب است. مثلا:

  • ویزای کار اندونزی
  • ویزای دانشجویی اندونزی
  • ویزای خانوادگی اندونزی
  • ویزای بازنشستگی اندونزی

به طور کلی، حداکثر اعتبار ویزای KITAS برای 1 سال است و قبل تمدید هم است. بسته به هدف و شرایط اقامت شما در اندونزی، انواع مختلفی از KITAS وجود دارد. برای اینکه بتوانید برای یکی از این ویزا ها درخواست دهید، حامی یا ضامن شما در اندونزی (یعنی کارفرما، مدرسه یا عضو خانواده شما) باید برای مجوز نامه ویزا در اداره کل مهاجرت در جاکارتا، اندونزی درخواست کند.

هنگامی که اداره کل مهاجرت ویزای شما را تأیید کرد، آنها به سفارت یا کنسولگری اندونزی اطلاع می‌دهند که ویزا را به شما خواهد داد. در زیر رایج‌ترین انواع ویزای KITAS آمده است:

KITAS – ویزای کار اندونزی

کار در اندونزی به عنوان یک مقیم خارجی نیاز به ویزای کار یا مجوز دارد که شامل حمایت شرکت اندونزیایی می‌شود. حداکثر اعتبار ویزای کار از نوع KITAS 1 سال است و تا 5 بار قابل تمدید است. برای اخذ ویزای کاری KITAS، شما باید یک مجوز کار ترتیب دهید و باید از DPKK (صندوق توسعه مهارت‌های تخصصی) به مبلغ 1200 دلار آمریکا به مدت 1 سال به وزارت کار بپردازید.

پس از ورود به کشور اندونزی، باید ظرف 7 روز پس از ورود به اداره مهاجرت گزارش دهید تا کارت KITAS برای شما صادر شود. در صورت خروج از اندونزی و بازگشت به اندونزی، قبل از عزیمت باید برای مجوز “ورود مجدد” اقدام کنید.

KITAS – ازدواج با همسر اندونزیایی

اگر شما (به عنوان همسر خارجی) به طور قانونی با شوهر یا همسر اندونزیایی ازدواج کرده‌اید و ترجیح می‌دهید در اندونزی بمانید، واجد شرایط دریافت ویزای کیتاس از نوع ازدواج با همسر اندونزیایی هستید. KITAS شما توسط همسر اندونزیایی شما حمایت می‌شود.
پس از داشتن کیتاس ازدواج با همسر اندونزیایی، فرزندان زیر 18 سال شما می‌توانند وارد اندونزی شوند.

ویزای اقامت دائم (KITAP)

پس از 5 سال، دارندگان ویزای KITAS، واجد شرایط درخواست ویزای اقامت دائم هستند. اعتبار آن در مجموع 25 سال است و باید هر 5 سال یکبار تمدید شود. فقط یک فرد بازنشسته برای درخواست KITAP نیازی به KITAS ندارد.
اداره مهاجرت محلی نحوه اعطای هر KITAP را تعیین می‌کند. تبدیل ویزا با یک نامه رسمی به مهاجرت آغاز می‌شود که همزمان با تمدید KITAS درخواست تغییر می‌کند.

ویزای بازنشستگی اندونزی

اگر بازنشسته هستید یا حداقل 55 سال سن دارید و قصد دارید بیش از 60 روز در اندونزی بمانید، ویزای بازنشستگی مناسب شما خواهد بود. ویزای بازنشستگی اندونزی برای 1 سال معتبر است و می‌تواند تا 5 بار تمدید شود، منوط به تأیید مهاجرت است.
لطفاً توجه داشته باشید که ویزای بازنشستگی مانند ویزای اقامت محدود است، به این معنی که قبل از درخواست ویزا در سفارت/سرکنسولگری در کشور خود، باید از حامی اندونزیایی برای اخذ مجوز از مهاجرت اندونزی برخوردار باشید.

ویزای توریستی اندونزی با بهروزسیر

ویزای توریستی اندونزی با بهروزسیر

ویزای توریستی اندونزی

ویزای توریستی اندونزی، یک ویزای یکبار ورود است که حداکثر به مدت 30 روز صادر می‌شود. برخی از اتباع می‌توانند هنگام ورود ویزای توریستی اندونزی را دریافت کنند. هنگامی که در اندونزی هستید می‌توانید این ویزا را تمدید کنید و حداکثر 60 روز اقامت داشته باشید. اگر قصد ورود به اندونزی را برای مقاصد گردشگری، تفریحی یا بازدید دارید، می‌توانید این نوع ویزا را دریافت کنید. با ویزای توریستی اندونزی نمی‌توانید کار کنید یا تجارت انجام دهید.

تنها در صورتی که از یکی از کشورهای مورد نیاز برای ویزا هستید یا می‌خواهید بیش از 30 روز اقامت داشته باشید، باید برای ویزای توریستی اندونزی اقدام کنید. در غیر این صورت ، اکثر مردم اصلاً نیازی به درخواست ویزای اندونزی برای گردشگری ندارند. مردم کشور ایران برای ورود توریستی به اندونزی حتما باید ویزا اخذ کنند.

مدارک ویزای اندونزی

مدارک ویزا برای سفر به اندونزی بهروزسیر

مدارک ویزا برای سفر به اندونزی

هنگام درخواست ویزای اندونزی ، باید چندین سند داشته باشید که از درخواست شما پشتیبانی می کند. شرایط ویزای اندونزی بسته به ویزای مورد نظر شما متفاوت است.

1- پاسپورت معتبر دارای حداقل 7 ماه اعتبار:

پاسپورت (گذرنامه) به اضافه کپی صفحه اول پاسپورت. اگر قبلا ویزای بالی گرفته باشید در روند گرفتن ویزای اندونزی تاثیر مثبتی خواهد داشت.

2- دو قطعه عکس 4*3 زمینه سفید:

تفاوتی ندارد این عکس با عکس پاسپورت یکی باشد یا نه. در هر صورت می‌توانید از همان عکس پاسپورتتان هم استفاده کنید. اما ترجیحا عکس جدیدی باشد بهتر است. همه نکاتی ک در گرفتن عکس پاسپورت رعایت می‌شود، برای گرفتن این عکس هم باید رعایت شود تا در زمان ارسال مدارک به سفارت مشکلی پیش نیاید.
رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل برای سفارت اندونزی:

سفارت اندونزی از طریق زمان پرواز روی بلیط و تایید رزرو هتل مطمئن می‌شود که چه زمانی واقعا قصد دارید به اندونزی سفر کنید. هتل کانفرم شده در شرایط کرونا باید طبق لیست هتل‌های معرفی شده توسط دولت اندونزی برای مدت قرنطینه باشد.

3- گواهی سلامت از پزشک

نمونه گواهی سلامت -بهروزسیر

 

4- بیمه مسافرتی

5- بلیط کانفرم شده

6- هتل کانفرم شده (طبق لیست هتل های معرفی شده توسط دولت اندونزی برای مدت قرنطینه)

دانلود لیست هتل های قرنطینه در اندونزی

7- فرم ویزای سفارت اندونزی:

زمانی که برای اخذ ویزای اندونزی به سفارت مراجعه کنید، به شما یک فرم انگلیسی می‌دهند که باید به زبان انگلیسی هم پر شود. سپس به همراه بقیه مدارک به سفارت اندونزی در تهران تحویل داده شود. شما شخصا نیازی به پر کردن فرم سفارت اندونزی و حضور در سفارت ندارید. بهروزسیر با دریافت مدارک شما این فرم را بدون نقص پر می‌کند و مراحل درخواست ویزا را از جانب شما در سفارت پیگیری می‌کند.
دانلود فرم ویزای اندونزی

سفارت اندونزی در تهران

آدرس سفارت اندونزی در تهران : تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، نرسیده به خیابان دکتر بهشتی (عباس آباد)، جنب ساختمان پزشکان ۲۰۰، پلاک ۱۸۰

شماره تماس سفارت اندونزی : 09129632269 / +09370723131 / 8871-6865، 8871-7251، 8855-3655 -021

فکس سفارت اندونزی : 8871-8822 -021

ایمیل سفارت اندونزی :[email protected]

سایت اندونزی در ایران www.kemlu.go.id/tehran

روز و ساعات کاری سفارت کشور اندونزی در تهران: یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید